Akce, které si rozhodně nemůžete nechat ujít

Zimní semestr už pomalu, ale jistě klepe na dveře. A protože všichni víme, že studentský život není jen o biflování ze skript, ale i o zábavě, přinášíme vám pár tipů na akce, které si rozhodně nemůžete nechat ujít.

1. INFOSCHŮZKA PRO PRVÁKY

Kdy: 18. 9. 2022, 15:00

Kde: UA1 v budově Univerzitní auly, Minigolf VŠB-TUO

Přechod ze střední školy na vysokou může být náročný, nemusíte se ale bát, protože vám se startem studia u nás pomůžeme. Ve spolupráci se studentskou organizací younie pořádáme Infoschůzku pro prváky, kde vám odprezentujeme všechno, co vás při studiu na VŠB-TUO může potkat, představíme studentské organizace, Kariérní centrum VŠB-TUO, anebo naše support centra. Po Infoschůzce nás následujte na Minigolf VŠB-TUO, kde se bude konat afterparty!

2. NOC VĚDCŮ V OSTRAVĚ

Kdy: 30. 9. 2022, 17:00-22:00

Kde: Ostrava

Oblíbená vědecko-popularizační akce Noc vědců je zpět. Ukážeme vám laboratoře nebo přednáškové místnosti, do kterých se běžný smrtelník jen tak nedostane. Těšte se na experimenty, workshopy a komentované ukázky a vychutnejte si je Všemi smysly! Více na webu akce.

3. TECHNIKA RUN

Kdy: 5. 10. 2022, 15:00

Kde: Kampus VŠB-TUO

Pojďte si zaběhat pro správnou věc! První říjnovou středu se uskuteční tradiční Technika RUN, závod pro zaměstnance, studenty a absolventy VŠB-TUO.  Závody na 5 a 10 kilometrů odstartují v 16:00. Stejně jako v předchozích letech je i tento běh charitativní, letos se poběží pro Lékaře bez hranic. Přihlaste se!

4. PODZIMNÍ MINERALOGICKÉ SETKÁNÍ V OSTRAVĚ

Kdy: 8. 10., 9:00-14:30

Kde: Univerzitní aula VŠB-TUO

Máte rádi neživou přírodu? Tak si rozhodně nenechte ujít podzimní Mineralogické setkání. Krom poznávání si můžete nakoupit šperky, minerály nebo fosilie. Těšte se na bohatý doprovodný program, během něhož navštivte také Geologický pavilon prof. Pošepného, kde jsou k vidění rozsáhlé mineralogické, petrografické, paleontologické nebo regionálně-geologické sbírky a sbírky ložisek nerostných surovin. A všechny je hlídá náš T-Rex.

5. ERASMUS DAYS

Kdy: 13. a 14. 10. 2022, 10:00-14:00

Kde: Spojovací chodba mezi budovami A a J, Kampus VŠB-TUO

Uvažujete o výjezdu do zahraničí? Oddělení mezinárodních vztahů VŠB-TUO i letos organizuje Erasmus Days, která zájemcům z řad studentů i zaměstnanců představí možnosti zahraničních pobytů a stáží. Ke zhlédnutí bude na místě i výstava Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje, tak chytněte šanci za pačesy!

6. OSTRAVSKÉ HOKEJOVÉ DERBY 2022 BY VÍTKOVICE STEEL

Kdy: 19. 10. 2022, 18:00

Kde: OSTRAVAR Aréna

Nachystejte si hlasivky a přijďte VŠB – Technickou univerzitu Ostrava podpořit na hokejové derby! Ostravské hokejové derby se vrací do OSTRAVAR arény, kde proti sobě už podeváté nastoupí hráči VŠB-TUO a Ostravské univerzity. Těšit se můžete i na luxusní afterparty. Odneseme si i letos pohár pro vítěze?

7. PATNÁCTÉ SETKÁNÍ PATRIOTŮ MSK

Kdy: 20. 10. 2022, 16:00

Kde: DK Poklad

Ve čtvrtek 20. října se v Domě kultury Poklad bude konat už 15. setkání Patriotů MSK, tentokrát na téma Umění budovat firmu. Čekají na vás inspirativní tři řečníci, Ivan Baťka, majitel Fosfa, Lenka Ondruchová, zakladatelka Queens a Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov. Těšit se můžete i na networking a gastrofestival.

8. KARIÉRNÍ DEN

Kdy: 1. 11. 2022

Kde: VŠB-TUO

Přednášky, pohovory, konzultace. V podzimní části zimního semestru každoročně pořádáme k+ kariérní den, na kterých můžete ochutnat kompletní služby Kariérního centra VŠB-TUO a dozvědět se něco nového během inspirativních přednášek. Nezapomeňte, že se kdykoliv můžete přihlásit do k+ portálu, a pokud máte podnikatelský nápad, do 31.10. se můžete přihlásit do Green Light.

9. DESÁTÝ ROČNÍK NOCI DIVADEL

Kdy: 19. 11. 2022

Kde: Česká republika

V sobotu 19. listopadu se otevřou všechna divadla v České republice. Zjistěte, co se děje za divadelní oponou. Noc divadel nabízí noční prohlídky, diskuze s tvůrci, představení  performance. Vstupné je buď zdarma, nebo symbolické.

I v závěru semestru vás čeká řada akcí. Nenechte si ujít ani pravidelné FILLUPy, které organizuje studentská organizace ESN VŠB-TUO. Na nich zahraniční studenti naší univerzity představí svým kamarádům a spolužákům svou zemi, kulturu a tradice, navíc uvaří dobré jídlo.

Vloženo: 12. 9. 2022