Chodník slávy před VŠB-TUO zdobí další stopa absolventa

V pátek 16. 9. se uskutečnil tradiční ceremoniál, při němž rektor univerzity odhalil další – v pořadí již devátou – stopu absolventa, jenž se nesmazatelně zapsal do historie VŠB-TUO. Pocta tentokrát patřila Ing. Pavlu Bartošovi, bohužel již in memoriam.

Slavnostní akt odhalení stopy moderovala docentka Sylva Drábková z Fakulty strojní VŠB-TUO, jejímž byl pan Bartoš absolventem. Úvodního slova se ujal rektor univerzity, profesor Václav Snášel. Děkan Fakulty strojní, profesor Robert Čep následně přiblížil, jak významnou osobností pan Bartoš byl – nejen v kontextu VŠB-TUO, ale i v souvislosti s rozvojem vědy a výzkumu a průmyslu v kraji.

Samotného odhalení stopy se pak ujal rektor univerzity. Aktu byla přítomna rodina pana Bartoše, jeho žena pak převzala květiny i další pocty pro svého zesnulého manžela, kterých se pan inženýr, jenž zemřel v březnu minulého roku, již bohužel nedočkal.

Děkujeme tímto všem, kteří se slavnostního ceremoniálu zúčastnili a přišli zavzpomínat na tohoto výjimečného muže. Těm, kteří to nestihli, nabízíme záznam z akce.

Vloženo: 21. 9. 2022
Útvar: FS - Fakulta strojní