Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2023!

6. International Week

Od 3. do 7. října 2022 se konal již 6. ročník aktivity International Week probíhající v rámci projektu OP VVV.

International Week organizovalo Oddělení mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ekonomickou fakultou.

Tento ročník byl určen jak akademickým pracovníkům z partnerských univerzit, kteří na příslušných fakultách přednášeli studentům VŠB-TUO, tak zaměstnancům mezinárodních kanceláří. Dohromady se jednalo o 51 hostů, kteří přijeli ze zemí jako Turecko, Litva, Itálie, Německo, Kosovo, Polsko, Belgie, Gruzie, Portugalsko a Maďarsko.

Hosty přivítala prof. Mgr. Jana Kukutschová, Ph.D., prorektorka pro vědu a výzkum, a Ing. Karel Hlaváček, Ph.D., proděkan pro zahraniční vztahy z Ekonomické fakulty.

Pedagogové trávili většinu týdne na příslušných fakultách, zaměstnanci mezinárodních oddělení měli program v Business Centru, který pokryl témata jako zahraniční nábor studentů a péče o ně, mobility studentů a podpora krátkodobých výjezdů, a také přednášku zahraniční zástupkyně litevské Vilnius Gediminas Technical University na téma Blended Intensive Programmes.

Pro hosty byl připraven bohatý mimopracovní program – navštívili Dolní oblast Vítkovice, byli na muzikálu Cats, Fakulta bezpečnostního inženýrství zorganizovala poutavou exkurzi Balistické linky a Centra simulačních technologií, zástupci EKF vzali hosty na bowling.

Součástí International Week byla také výstava „Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje“. Výstava je jedním z výstupů Centralizovaného rozvojového projektu C29-2022 Komunikace priorit a témat českého předsednictví Radě EU se zaměřením na problematiku vysokého školství a vzdělávání. VŠB-TUO je jedním z partnerů tohoto společného projektu českých univerzit a podílí se na hlavních výstupech souvisejících s předsednictvím ČR v Radě EU.

Akce byla financována z projektu Technika pro budoucnost.

Text: Mgr. Irena Havelková, Oddělení mezinárodních vztahů

Foto: Tomáš Sláma, AVS