Platnost příspěvku skončila 30. 12. 2023!

Ostrava si připomíná tři roky od tragické střelby ve FNO

Ostrava si připomíná tři roky od tragické střelby ve FNO, vzpomíná i VŠB-TUO.

Památku 7 obětí střelby, ke které došlo 10. prosince 2019 v budově Polikliniky FN Ostrava, uctili zástupci nemocnice, VŠB-TUO, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy, bezpečnostních složek, integrovaného záchranného systému, Ostravské univerzity, úřadu Městského obvodu Poruba, církve a další hosté. Pietní akt proběhl u památníku obětem tragické události, který je umístěn před budovou Polikliniky. V průběhu pietního aktu pronesl modlitbu za zemřelé biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. Martin David, a všichni přítomní uctili památku obětí minutou ticha. Autorem památníku je ostravský sochař MgA. Lukáš Dvorský. Dílo, které evokuje černou díru, bylo odhaleno u příležitosti 1. výročí tragické události v roce 2020.

Pa pietním aktu univerzitu zastoupil prof. Ing. Radim Čajka, CSc., prorektor pro kvalitu a investiční výstavbu. Zaměstnance i studenty VŠB – Technické univerzity Ostrava tehdy velmi zasáhla tragická událost, univerzita proto zřídila transparentní účet, na který se vybralo 450 652,69 Kč.  Peníze z transparentního účtu předala univerzita rodinám pozůstalých.

Zdroj: Fakultní nemocnice Ostrava

Vloženo: 16. 12. 2022