Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Prosincové sportovní úspěchy našich studentů

I v prosinci se našim studentům dařilo na poli sportu!

Futsal

V pondělí 19. prosince 2022 proběhlo v Praze semifinále Univerzitní futsalové ligy s VŠE, kterou tým VŠB-TUO jednoznačně porazil 6:1. V druhém semifinále porazilo Brněnské MUNI futsalisty ČVUT a bylo jasné, že se loňské finále bude opakovat. „Finále se nám výsledkově vůbec nepodařilo. Hráči MUNI si do poločasu po našich chybách vypracovali čtyřbrankové vedení, do druhé půle jsme udělali změny v sestavě, nicméně když se dvanáct minut před koncem hráči MUNI trefili po páté, tak už nám nezbývalo nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. V té se nám začalo dařit a během tří minut jsme snížili na 3:5, následně jsme opět udělali chybu a MUNI navýšilo své vedení. Bohužel, i přes zlepšený výkon v závěru se nám nikdy nepodařilo dotáhnout se na rozdíl jediné branky a nakonec z toho byla prohra 6:9, ale i tak krásná stříbrná medaile,“ zhodnotil zápas o zlato trenér Martin Kapsa.

Finálový zápas byl v přímém přenosu vysílán Českou televizí na program ČT Sport Plus.

Hokej

Bc. Petr Fridrich je nejen studentem 1. ročníku navazujícího magisterského studia na Fakultě materiálově-technologické, ale také hokejovým reprezentantem České republiky a hráčem extraligového klubu HC Vítkovice Ridera. Petr se od 15. do 18. prosince 2022 zúčastnil v Helsinkách turnaje Švýcarské hokejové hry, kde nastoupil v zápasech proti Švýcarsku a Švédsku. Z Bernu si veze druhé místo. Podívejte se, jak on sám hodnotí své vystoupení a co na to říká hokejový expert Milan Antoš:

Florbal

Florbalové týmy VŠB-TUO mužů i žen v rámci Univerzitní florbalové ligy vítězí. Muži zvítězili i v posledním utkání základní části v Brně nad domácí MUNI, vyhráli skupinu Morava a postoupili z 1. místa na finálový turnaj. Ženy zatím vedou skupinu, ale k vítězství ve skupině a přímému postupu na finálový turnaj musí ještě v lednu vyhrát odložené utkání s Ostravskou univerzitou.

Basketbal

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 zaznamenalo univerzitní basketbalové družstvo VŠB-TUO historické první vítězství v soutěži UBL, kdy na domácí půdě porazili tým UP Olomouc o 15 bodů. Pozitivní není pouze výsledek, ale také fakt, že oproti minulému utkání šlo vidět značné zlepšení. Družstvo působilo sehraněji a do hry se zapojili všichni hráči, které měl trenér Roman Vala k dispozici. Ostravanům k výhře výrazně pomohl student Matěj Snopek, který je hráčem týmu NH Ostrava působící v nejvyšší soutěži a je zařazen do projektu UNIS. Další utkání proběhne v únoru, VŠB-TUO tentokrát vyzve tým OU, kterému má po minulém utkání co vracet. Otázkou není pouze výsledek tohoto utkání, ale také divácká účast, jelikož minulé derby vyprodalo legendární ostravskou halu Tatran.

Body: Snopek 25. Klepáč a Zikl po 19, Kurečka 12, Martikán 9, Žídek 7, Říhal 2, Černý 1

Esport

Studenti VŠB-TUO reprezentovali Českou republiku na CAMPUS CLUTCH 2022 od Redbull v Brazílii, kam odjeli s cílem porazit dalších 50 států ve Valorantu. Ve skupině měli Švýcarsko, Rumunsko, Nový Zéland, JAR a domácí Brazílii. Ve skupině zvítězili. Dalším soupeřem se stal Pákistán, který Češi prostě přejeli, osudným se jim ale stal favorizovaný tým USA (ten nakonec celý šampionát vyhrál). Česká reprezentace skončila na děleném 5.-8. místě, což je v konkurenci 50 států velký úspěch.

Vloženo: 2. 1. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností