Hotel VŠB garni***

Hotelové služby / Accommodation

Ostrava-Poruba_koleje VŠB-TUOUbytovací služby VŠB-TUO
Studentská 1770
700 32 Ostrava-Poruba
tel.: 596 996 155 kancelář, 596 991 211 recepce A, 596 996 178 recepce E

kontaktní jméno: Ing. Jan Stoniš
e-mail: jan.stonis@vsb.cz nebo hotel@vsb.cz

on-line rezervace hotelového ubytování

Hotel Garni VŠB představuje moderní hotel, situovaný v areálu kolejí v Ostravě-Porubě, který svým hostům nabízí širokou škálu služeb tříhvězdičkového standardu a individuální přístup. Díky kvalitním službám a zcela unikátnímu spojení s VŠB jde o ojedinělý projekt a zároveň ideální volbu pro Váš pobyt v Moravskoslezském kraji.

Hotel Garni VŠB nabízí moderní vybavení a služby, jako například recepci v provozu 24h denně, připojení k internetu v hotelové hale a na pokojích zdarma, bezbariérový přístup a nekuřácké pokoje. Hotel Garni VŠB je ideálním řešením pro Váš pracovní či soukromý pobyt, svatbu, večírek nebo obchodní jednání.

Hotel Garni VŠB nabízí

  • ubytování v 70 pokojích (jednolůžkové a dvoulůžkové) vč. 13 apartmánů,
  • pokoje s ledničkou, rychlovarnou konvicí, televizí, telefonem a internetovým připojením
  • snídani v restauraci
  • kapacitu v období prázdnin 2500 osob, mimo prázdniny 120 osob,
  • tělocvičny, posilovny, herny stolního tenisu, tenisové kurty, minigolf, saunu, kadeřnictví, kosmetiku, masáže,
  • přednáškové sály, školicí místnosti, kulturní sál, salónky,
  • možnost zajištění občerstvení - coffee break, slavnostní menu, raut nebo banket,
  • nízké ceny za komfort.

     

Hotel_A_2Hotel_EHotel_A_pokoj

 

Doprava k hotelu

  • Z vlakového nádraží Ostrava-Svinov: tramvaj č. 8, 17 - výstup zastávka Rektorát VŠB
  • Z vlakového nádraží Ostrava Hl. nádraží: tramvaj č. 8 - výstup zastávka Rektorát VŠB
  • Z autobusového nádraží UAN: tramvaj č. 8 - výstup zastávka Rektorát VŠB, autobus č. 37 - výstup zastávka Studentské koleje
  • Z letiště Mošnov: linkový autobus směr Ostrava UAN - přestup na tramvaj č. 8 - výstup zastávka Rektorát VŠB nebo autobus č. 37 - výstup zastávka Studentské koleje
  • Osobní automobilová doprava: ul. Studentská 1770, Ostrava-Poruba, možnost parkování u hotelu

 

Stravování

V areálu kolejí se nachází bufet s malým posezením, který je otevřený od 7:00 hodin každý pracovní den. O víkendu zde funguje malá prodejna potravin na budově E, otevřená v sobotu do 11:30 a v neděli od 16:00. Při větším počtu hostů doporučujeme zajistit si stravu v Menze č. 5, která je cca 10 minut chůze od hotelu.

Kontakty – Menza: Marie Stonišová, ředitelka Stravovacích služeb – 597 32 3428

Kariéra 2009-9Kariéra 2011-2Kariéra 2011-6

 

Konference, přednášky

V areálu kolejí nabízíme k pronájmu školící a konferenční místnosti. Bližší informace najdete na http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/pro-verejnost/pronajem-skolicich-a-konferencnich-mistnosti/.

skolici-mistnost-a8-004zasedaci-mistnost-b1-007zasedaci-mistnost-b1-001

 

Lákadla v okolí

Přírodní koupaliště Vřesina

Nedaleko hotelu VŠB se nachází největší přírodní koupaliště ve střední Evropě Vřesina, které je velmi oblíbeným a vyhledávaným cílem. Letní koupaliště v Ostravě-Porubě nabízí svým návštěvníkům čistou a udržovanou vodní plochu o rozloze malé přehrady - více než 41 hektarů. V rekonstruovaném areálu najdete dostatek místa a také obří tobogán, skluzavky, skokanské můstky, dětské skluzavky, dětské brouzdaliště, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad, nafukovací skákadla a dětská autíčka. Ze sportovních aktivit lze využít minigolf, tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball a plážový volejbal, malý fotbal, ruský kuželky či stolní tenis. Areál má k dispozici 2 parkoviště o kapacitě téměř 600 míst, úschovnu kol, úschovnu cenností, šatny, masáže a půjčovnu sportovních potřeb. 

Koupaliste_VresinaKoupaliste_Vresina_1Koupaliste_Vresina_2

Sanatoria Klimkovice

Lázeňský areál Sanatorií Klimkovice se rozkládá v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku, v krásné přírodní scenérii s výhledem na panorama Beskyd. Vyhledáván je lázeňskými hosty především pro léčebné koupele ve zdejší unikátní jodobromové vodě, tzv. "solance", která má všestranné léčivé účinky na lidský organismus. Napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemoci neurologických i gynekologických, a příznivě též působí na cévní systém.

Sanatoria Klimkovice_1Sanatoria KlimkoviceSanatoria Klimkovice_3

Hornické muzeum Landek

Největší hornické muzeum v ČR se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Landek byl v roce 1992 vyhlášen národní přírodní památkou. Je to světově známá lokalita z hlediska geologie, archeologie, historie, přírodovědy a hornictví. Právě propojení hornického muzea jako technické památky a vrchu Landek jako národní přírodní památky s bohatou vegetací i zvířenou dodává této lokalitě jedinečnost a přitažlivost. Landek je také světoznámý unikátním nálezem Landecké venuše – 46 mm vysokým torzem ženy vyřezaným z krevele. Svým štíhlým až „kubistickým“ tvarem se odlišuje od běžných paleolitických venuší. Je to jediná štíhlá venuše v Evropě. Muzeum bylo otevřeno 4. prosince 1993 na svátek sv. Barbory, patronky horníků.

Landek OstravaLandek Ostrava_1Landek Ostrava_2

Další tipy na výlety najdete na http://www.vresina-u-hlucina.cz/web/index.php?page=vylety.


© 2019 VŠB-TU Ostrava