Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

AIA - stipendia pro studenty

Akademická informační agentura opět informuje o možnostech stipendií pro studenty VŠ:

Bilaterální spolupráce: Itálie

Italské Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce prostřednictvím agentury Study in Italy vyhlašuje výběrové řízení k přijetí studentů MSP a DSP na studijní pobyty nebo výzkumné pobyty pod dvojím vedením (cotutelle) a na kurzy italského jazyka a kultury (v délce 3 měsíce). Výše stipendia je 900 EUR měsíčně.

Zájemci podávají žádost o přiznání stipendia přes portál na webu agentury Study in Italy, kde jsou k dispozici podrobné informace o stipendiích. Na výběru uchazečů z ČR spolupracuje Velvyslanectví Itálie v ČR. Souhrn výzvy najdete na stránkách AIA.

Termín pro podání přihlášek: 9. června 2023 do 14 hod.

Bilaterální spolupráce: Mexiko

Ministerstvo zahraničních věcí Mexika vyhlašuje výběrové řízení k přijetí ke studiu na mexických univerzitách. Vybraným uchazečům bude hrazeno zápisné a školné a získají měsíční stipendium. Vybrané uchazeče nominuje MŠMT k udělení stipendia, konečný výběr uchazečů provádí MZV Mexika. Zájemci o pobyt nejdříve podají přihlášku přes národní agenturu, následně budou vybraní kandidáti vyzváni k vyplnění online přihlášky. Další pokyny najdete na stránkách AIA.

Termín pro podání přihlášek: 23. června 2023

Další programy

Výzkumné stáže: Tchaj-wan

Ministerstvo zahraničních věcí Tchaj-wanu nabízí stipendia k výzkumným pobytům na univerzitách a výzkumných institucích na Tchaj-wanu. Stipendia jsou určena pro doktorandy, postdoktorandy, odborné asistenty a akademické pracovníky ze společenskovědných a humanitních oborů zaměřených na studium Tchaj-wanu, vztahů mezi Tchaj-wanem a pevninskou Čínou, asijsko-pacifického regionu a sinologie. Bližší informace o stipendiu naleznete v přehledu na stránkách AIA a na webu Taiwan Fellowship.

Termín pro podávání přihlášek: 30. června 2023

Stipendijní program Visegrad-Taiwan

Mezinárodní visegrádský fond a Ministerstvo vědy a technologií Tchaj-wanu nabízí studijní a výzkumné pobyty v délce 1 až 10 měsíců pro studenty DSP, odborné asistenty a postdoktorandy zejména v oborech nanotechnologie, elektrotechnika, biotechnologie, IT, zdravotnictví, sociální a humanitní studia. Více informací naleznete v přehledu na stránkách AIA, podrobné informace jsou k dispozici na stránkách Mezinárodního visegradského fondu.

Termín pro podání přihlášek: 30. září 2023

Vloženo: 6. 6. 2023