Rekonstrukce kolejí

 • ZATEPLENÍ BUDOVY "C"

  Rok rekonstrukce:                                 2018

  Součástí rekonstrukce bylo zateplení obvodového pláště budovy C kolejí. Současně byla provedena výměna balkónových dveří.

  • ZATEPLENÍ BUDOVY "D" VČETNĚ VÝMĚNY OKEN

  Rok rekonstrukce:                                 2017

  Součástí rekonstrukce bylo zateplení obvodového pláště budovy D kolejí. Současně byla provedena výměna oken, včetně výměny vnějších i vnitřních parapetů a dodání vnitřních žaluzií.

  • REKO OKEN BUDOVY "E"

  Rok rekonstrukce:                                 2016

  Předmětem díla byla výměna zbývající části oken budovy E kolejí, včetně výměny vnějších i vnitřních parapetů a dodání vnitřních žaluzií.

  • STAVEBNÍ ÚPRAVY BUDOVY "A"

  Rok rekonstrukce:                                 2016

  Předmětem projektu bylo vybudování evakuačního výtahu v prostoru stávajícího nákladního výtahu v budově A areálu kolejí, včetně nástupních a technických prostor u výtahové šachty. Součástí projektu byly také stavební práce pro chráněné únikové cesty.

  • REKO OKEN BUDOVY "C"

  Rok rekonstrukce:                                 2015

  Předmětem díla byla výměna oken budovy C kolejí, včetně výměny vnějších i vnitřních parapetů a dodání vnitřních žaluzií.

  • ZATEPLENÍ BUDOVY "B"

  Spolufinancováno:                                 Státní fond životního prostředí České republiky

  Rok rekonstrukce:                                  2015

  Cílem projektu bylo zateplení fasády 13 podlažní budovy B, vč. výměny prosklených výplní a zateplení střechy budovy. Součástí zateplení budovy byly dílčí úpravy stávajícího topného systému a osazení termostatických ventilů na všechna otopná tělesa a instalace regulačních armatur na paty jednotlivých stupaček. V souvislosti se zateplením střechy byla provedena rekonstrukce hromosvodové soustavy.

  Operační program ŽPEU

  FOTOGALERIE

  Budovy A a B   Budova B   Budova B - bok

  • ZATEPLENÍ BUDOVY "A" VČETNĚ STŘECHY

  Rok realizace:                                        2013

  Součástí rekonstrukce bylo zateplení obvodového pláště a střešní konstrukce vč. hromosvodné soustavy. Současně byla provedena výměna oken.

  FOTOGALERIE

  Budova A a B   Budova A a hlavní vstup do kolejí   Hlavní vstup do kolejí

  • REKO OKEN BUDOVY "E"

  Rok rekonstrukce:                                 2012

  Předmětem díla byla výměna části oken budovy E kolejí, včetně výměny vnějších i vnitřních parapetů a dodání vnitřních žaluzií.

  • STAVEBNÍ ÚPRAVY BUDOVY "B" NA HOTEL VŠB-TU OSTRAVA

  Spolufinancováno:                                  VŠB-TUO                                       (60% způsobilých výdajů)

                                                               EU, dotace ROP Moravskoslezsko    (40% způsobilých výdajů)
   
  Celkové výdaje projektu:                          126 409 504 Kč

  Rok rekonstrukce:                                   2010/2011

  Cílem projektu bylo provedení rekonstrukce a modernizace budovy B kolejí VŠB-TU Ostrava spočívající v obnově rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin, modernizaci sociálních zařízení, vybavení pokojů novým nábytkem a dosažení 100% zasíťování pokojů internetovým připojením. Realizace řešila také bezpečnostní podmínky ubytování, a to chráněné únikové cesty na schodištích, vybudování evakuačního výtahu, úpravy spojovacího traktu a vstupní haly. Odstranila se také rizika spojená s provozováním budovy se zastaralou elektroinstalací a vodovodními rozvody.

  Část rekonstruovaných pokojů o počtu 83 lůžek bude nabízena ke komerčnímu ubytování a bude certifikována na úroveň hotel Garni***, což přineslo také vybudování restaurační části hotelového ubytování. Kontakt na hotel Garni*** ZDE.

  Realizací projektu bylo dosaženo zvýšení úrovně poskytovaných služeb ubytovaným studentům a hotelovým hostům, a to jak domácím, tak zahraničním. První hosté ubytovaní na rekonstruovaných pokojích ocenili nesrovnatelně vyšší komfort a také ze strany studentů zaznamenáváme větší zájem o bydlení na těchto nových pokojích. Podílem na úspěšném průběhu atletického mistrovství se také jednoznačně potvrzuje podpora rozvoje kulturních, společenských a sportovních akcí ve městě Ostravě a regionu Moravskoslezsko.

  logo_banner

  FOTOGALERIE

  STUDENTSKÉ POKOJE

  3-pokoj   kuchyňka na B 3-pokoj(1)

  2-pokoj 2-pokoj(2) koupelna B(2)

  HOTELOVÉ POKOJE

  Budova B - hotel 001 Budova B - hotel 005 Budova B - hotel 016Budova B - hotel 015 Budova B - hotel 018 Budova B - hotel 019

  • REKONSTRUKCE ČÁSTI SVISLÝCH STUPAČEK NA BUDOVĚ "A"

  Spolufinancováno:                                  Statutární město Ostrava
   
  Celkové výdaje projektu:                          13 mil. Kč

  Rok rekonstrukce:                                   2010/2011

  V roce 2010 získaly Ubytovací služby VŠB-TUO veřejnou finanční podporu od Statutárního města Ostravy na částečnou rekonstrukci budovy A ve výši 13 mil. Kč. Tyto finanční prostředky se použily na rekonstrukci části svislých stupaček vč. sociálního zařízení, vzduchotechniky, elektroinstalaci a také na nové vybavení pokojů buněk 8 a 9 na každém poschodí vč. hotelové části.

  FOTOGALERIE

  3-lůžkový pokoj   2-lůžkový pokoj   kuchyňka


  © 2019 VŠB-TU Ostrava