Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Zde je uveden další SW instalovaný na pracovních stanicích učebny.

 

7-Zip

7-Zip je komprimační program určený pro různé operační systémy. 7-Zip je svobodný software, vyvíjený Igorem Pavlovem a distribuován pod licencí GNU LGPL. Je konkurencí k známým programům jako WinZip a WinRAR. Ve formě p7zip (na bázi příkazového řádku) je dostupný na unixových systémech jako je Linux a Mac OS X. 7-ZIP lze použít i v DOSu, buď verzi založenou na p7zip, nebo originální verzi pro Windows s pomocí produktu HX-DOS extender.

 

MS Office 2016

Microsoft Office je kancelářský balík od americké firmy Microsoft, existující ve verzích pro Microsoft Windows, Mac OS a Mac OS X.

 

LibreOffice

LibreOffice je svobodný kancelářský balík pro Windows, Macintosh a Linux, který nabízí šest plnohodnotných aplikací pro práci s vašimi dokumenty a daty: Writer, Calc, Impress, Draw, Base a Math.

 

PSPad

Velmi zajímavý editor určený programátorům nejrůznějších programovacích jazyků. Program neobsahuje nekonečnou řadu zbytečných funkcí, které většina z nás stejně nikdy nevyužije a soustředí spíše na jednoduchost, přehlednost a rychlost.

 

PuTTY

PuTTY je klient protokolů SSH, Telnet, rlogin a holého TCP. Dříve byl dostupný jen pro Windows v současnosti je dostupný i pro různé UNIXové platformy (tak i pro několik jiných platforem jako neoficiální port). Původně ho napsal a vyvíjel Simon Tatham. PuTTY je svobodný software, šířený pod licencí MIT.

 

Windows Defender

Windows Defender usnadňuje ochranu operačních systémů důležitých klientských počítačů a serverů před viry, spywarem, rootkity a dalšími hrozbami.

 

Altap Salamander

Altap Salamander je dvoupanelový správce souborů pro Windows. Je rychlý, spolehlivý a snadno ovladatelný. Nabízí prohlížeče pro rozšířené formáty souborů, podporu pro oblíbené archivy jako 7-Zip a vestavěné klienty pro FTP a SFTP servery. Umožňuje pracovat se soubory efektivněji.

 

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox je svobodný multiplatformní webový prohlížeč. První finální verze 1.0 byla vydána i v češtině 9. listopadu 2004 za velkého zájmu uživatelů i médií a stala se jedním z nejpoužívanějších programů s otevřeným kódem.

 

Internet Explorer

Internet Explorer (dříve Windows Internet Explorer nebo také Microsoft Internet Explorer, zkracovaný jako IE, MSIE) je proprietární webový prohlížeč společnosti Microsoft. Je součástí operačních systémů rodiny Microsoft Windows.

 

Google Chrome

Google Chrome je webový prohlížeč společnosti Google. Je založen na otevřeném renderovacím jádru WebKit. V desktopové verzi nabízí standardní funkce (změnu velikosti písma, záložky, správu hesel, podporu více jazyků, kódových sad včetně UTF-8, jednoduchou JavaScriptovou konzoli a průzkumník DOM struktury a další). Prohlížeč podporuje anonymní režim, ve kterém nezanechává stopy v historii prohlížení, historii vyhledávání, v souborech s cookies.

 

Opera

Opera je webový prohlížeč, který vyvíjí norská firma Opera Software. Speciální verze Opery má rozsáhlý podíl mezi prohlížeči používanými na přenosných zařízeních (PDA, mobilní telefony). Verze pro osobní počítače byla v minulosti distribuována komerčně, ale počínaje verzí 8.50 je zcela zdarma (freeware). Do verze 15.00 obsahovala e-mailového klienta, IRC klienta, RSS a Atom čtečku a čtečku Usenetových skupin. To je nyní obsaženo v samostatné aplikaci Opera Mail.