Aktuality

2.3.2015
Studenti vyšších ročníků nebo studenti, kteří bydleli na kolejích v ak. roce 2014/2015

Důležité dokumenty

Smlouva o ubytování na rok 2014/2015

 

 

Přihlášení do systému AT-koleje

iskoleje.vsb.cz/atkoleje

Ubytovací služby

Budovy A a B

Třináctipatrové výškové budovy v areálu Poruba poskytují ubytování v celkem 21 patrech, 345 buňkách pro 1722 studentů. Jednu buňku tvoří dva pokoje, jeden dvoulůžkový a jeden třílůžkový. Tyto dva pokoje mají společné sociální zařízení a chodbičku s lednicí. Kuchyňka vybavená vařičem, rychlovarnými konvicemi a mikrovlnnou troubou je vždy společná pro celé patro.

V letech 2010-2011 prošly obě budovy velkými rekonstrukčními změnami. Hlavním cílem bylo zkvalitnění infrastruktury pro vzdělávání a vytvoření vhodných podmínek pro studium domácích i zahraničních studentů. Součástí rekonstrukce byla také výstavba dvou hotelových pater, které nabízí vyšší standard moderně vybaveného hotelu*** GARNI s kapacitou 83 lůžek. Více informací týkajících se rekonstrukce najdete na našich webových stránkách http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/okruhy/o-kolejich/rekonstrukce/ a http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/okruhy/o-kolejich/castecna-rekontrukce-budovy-a/.

Za přispění Statutárního města Ostravy se podařilo Ubytovacích službám VŠB-TUO provést částečnou rekonstrukci budovy A. Finanční prostředky ve výši 13 mil. Kč se použily na rekonstrukci části svislých stupaček vč. sociálního zařízení, vzduchotechniky, elektroinstalaci a také na nové vybavení pokojů buněk 8 a 9 vč. hotelové části, tj. celkem 22 buněk ve studentské části a 2 buňky v hotelové části budovy.

2-pokoj_A3-l. pokoj_A_1kuchynka_A_2

V listopadu 2010 byla také zahájena rekonstrukce budovy B, na kterou Ubytovací služby VŠB-TUO získaly dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Rekonstrukce spočívala v obnově rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin, modernizaci sociálních zařízení, vybavení pokojů novým nábytkem a dosažení 100% zasíťování pokojů internetovým připojením. Realizace řešila také bezpečnostní podmínky ubytování, a to chráněné únikové cesty na schodištích, vybudování evakuačního výtahu, úpravy spojovacího traktu a vstupní haly.

3-pokoj2-pokoj(2)koupelna B(2)

Část rekonstruovaných pokojů o počtu 83 lůžek bude nabízena ke komerčnímu ubytování a bude certifikována na úroveň Hotel GARNI***. Bližší informace najdete na http://www.hotelvsb.cz/.

Budovy C, D a E

Budovy C, D a E

Budovy C, D, E nabízí ubytování ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení a kuchyňku (lednice a vařič). V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

 dvoulůžkový pokoj_obrázek 1dvoulůžkový pokoj_obrázek 3třílůžkový pokoj_obrázek 1

třílůžkový pokoj_obrázek 5třílůžkový pokoj_obrázek 4koupelna

V současné době mají všechny pokoje možnost připojení k internetu.

 

V areálu vysokoškolských kolejí mohou studenti trávit volný čas ve studentských klubech nebo v některém z tanečních souborů (taneční a cimbálová muzika). Studentům, kteří mají vztah k hudbě slouží hudební učebny s klavíry. Také možnost sportovního vyžití je dostatečná. Je zde minigolf, posilovny, stolní tenis, tělocvičny, herny.

Stravování

V areálu VŠB-TUO se nachází menza, kde si studenti mohou zajistit stravování (obědy). Bližší informace o stravování na http://innet.vsb.cz/cs/sluzby/stravovani.

jídelna I-2jídelna I-výdejní linkajídelna I-pokladny 1

Studenti mohou také využívat nově vybudovanou pizzerii. Pizzerie je situována v areálu kolejí. V nabídce je 26 druhů pizzy a samozřejmostí je i roznos po budovách. Nabídku a kontakty naleznete pod odkazem Pizzerie, http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/okruhy/prakticke/pizzerie/.

PizzeriePizzeriePizzerie

Bufet, který je rovněž umístěn v areálu kolejí, poskytuje prodej potravin a drobných potřeb pro studenty, zaměstnance a veřejnost.

Bufet (2)Bufet (3)Bufet (1)


© 2015 VŠB-TU Ostrava