Načítání obsahu...
<b>2. kolo přijímacího řízení<br></b>
2. kolo přijímacího řízení

Podejte si přihlášku a studujte technické nebo ekonomické obory na VŠB-TUO.

<p><b>Podmínky přijetí ke studiu</b><br></p>

Podmínky přijetí ke studiu

Pravidla přijímacího řízení jsou zveřejněny na stránkách jednotlivých fakult.

<b>Motivační stipendia</b> pro prváky
Motivační stipendia pro prváky

Studenti prvních ročníků mohou v získat stipendia Moravskoslezského kraje.

<b>International Summer School 2018</b><br><p><br></p>
International Summer School 2018


9. - 27. července

<p><b>Art and Science 2018</b><br></p>

Art and Science 2018

6. 9. 2018, kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava

<p id="viewns_Z7_C9BEAIU20GGQE02RPHTP5E10O4_:form1:j_id_jsp_1584446681_9">VŠB-TUO<b> Konfuciova třída</b></p><p>&nbsp;<br></p>

VŠB-TUO Konfuciova třída

 

Nové centrum výuky čínského jazyka a kultury.

Studujte u nás

Vyberte si z bakalářských, magisterských nebo doktorských studijních programů.

Zjistěte více
Jsem student

Podívejte se na přehled informací, které se vám v průběhu studia mohou hodit.

Zjistěte více
Kontakty

Ať už hledáte studijní oddělení, důležité kontakty nebo mapy areálů.

Zjistěte více

Jsme VŠB – Technická univerzita Ostrava

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava má za sebou více než 165 let existence. Poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a v univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Sama realizuje nebo se spolupodílí na významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem.

Jsme VŠB – Technická univerzita Ostrava
{tabCaption}

Hornicko-geologická fakulta

Hornicko-geologická fakulta jedinečným způsobem propojuje přírodní vědy s technickými a ekonomickými oblastmi studia, s historií sahající až do roku 1716 a se založením jedné z nejstarších báňských vysokých škol v Evropě. V současné době více než 4000 studentů studuje v oblastech od geologie a geoinformatiky až po hornictví a environmentální vědy. Fakulta aktivně spolupracuje s mnoha českými a zahraničními univerzitami, výzkumnými institucemi a společnostmi. Multi-disciplinární přístup je zřejmý z charakteristiky výzkumu a vzdělávání, kde studijní rámec podporuje praktické aplikace a klade důraz na kreativní a inovativní přístup ve vzdělávání a v oblasti vědy a výzkumu.

Hornicko-geologická fakulta

Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství

Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství má počátek již u založení univerzity v roce 1849, kdy byla nedílnou součástí tehdejší odbornosti v hornictví a hutnictví a vysoce rozvinutého místního průmyslu. Již po více než 60 let fakulta poskytuje vysoce vzdělané absolventy v oblasti metalurgického průmyslu, a také v materiálovém inženýrství, chemických technologiích, tepelné technice a průmyslové keramice, ekonomice a řízení v metalurgii, řízení kvality, automatizaci a řízení průmyslových systémů a ochraně životního prostředí. Fakulta provádí základní i aplikovaný výzkum a je spolehlivým partnerem širokému spektru průmyslových odvětví v konzultační i výzkumné oblasti.

Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství

Fakulta strojní

Fakulta strojní byla založena před více než 60 lety se zaměřením na stroje a zařízení pro hornický a hutnický průmysl. Díky rychlému rozvoji průmyslové výroby a potřeb společnosti nabízí nyní tato fakulta široké spektrum oborů ve vzdělávání a ve vědě a výzkumu. Její výzkum je zaměřený mimo jiné na oblasti mechanické technologie, kontrolních systémů, robotiky nebo strojů a jejich designu. Fakulta strojní je spolehlivým partnerem regionálního automobilového průmyslu a také jiných průmyslových odvětví, se kterými spolupracuje s cílem posílení průmyslových inovací prostřednictvím aplikovaného výzkumu. Fakulta strojní také poskytuje příležitosti k praxi prostřednictvím stáží.

Fakulta strojní

Ekonomická fakulta

Ekonomická fakulta je jednou z největších ekonomických fakult v České republice s přibližně 5000 studenty v denním a kombinovaném studiu v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech. Fakulta nabízí široké spektrum studijních příležitostí ve spolupráci s mnoha mezinárodními partnery. Studenti mají možnost strávit část studia v zahraničí, ať už v rámci programu Erasmus+, nebo také v rámci programů Double Degree. Fakulta také nabízí studijní program MBA ve spojení s John Moores University v Liverpoolu. Ekonomická fakulta se nachází v atraktivní lokalitě na břehu řeky přímo v centru Ostravy a mezi jinými zde studují studenti z Turecka, Číny a Vietnamu.

Ekonomická fakulta

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Fakulta elektrotechniky a informatiky je již od svého založení v roce 1991 důležitým partnerem v úspěšné transformaci průmyslové ekonomiky regionu. Fakulta úzce spolupracuje s firemní sférou, a to jak na úrovni výzkumné, tak na úrovni studijní v podobě absolvování studentských stáží, neboť možnost stáže během studia znamená efektivní propojení teoretického a praktického vzdělání. Zájem o absolventy je nejenom z řad českých IT společností a podniků z oblasti automobilového průmyslu, ale také ze zahraničí. V kampusu se nachází Národní superpočítačové centrum IT4Innovations, které studentům fakulty nabízí unikátní příležitosti pro výzkum a pro jeho aplikaci do praxe.

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Fakulta stavební

Fakulta stavební provádí výzkum a poskytuje všeobecné vzdělávání v oblastech, které se týkají stavebního inženýrství, výstavby a architektury. Současně fakulta nabízí studium ve specializacích, které čerpají z odbornosti získané z potřeb regionu s vysokou koncentrací důlního a těžkého průmyslu. Absolventi Fakulty stavební jsou vyhledávanými odborníky na pozice inženýrů a architektů ve stavebnictví a v příbuzných oborech, v architektonických firmách, na stavebních úřadech a v jiných organizacích.  Fakulta nabízí denní i kombinovanou formu studia v 10 studijních oblastech, výzkum pak směřuje k průmyslovým aktivitám, produkci stavebního materiálu nebo také ke geotechnice.

Fakulta stavební

Fakulta bezpečnostního inženýrství

Fakulta bezpečnostního inženýrství je svým zaměřením unikátní vzdělávací a vědecko-výzkumné pracoviště. Zabývá se aktuálními bezpečnostními hrozbami, které souvisí s problematikou požárů, výbuchů, pracovních úrazů, průmyslových havárií, katastrofami, životním prostředím i úmyslnými trestnými činy. Aktuálními trendy je zapojení do oblasti nanobezpečnosti a resilience. Komplexní znalosti v bezpečnosti rozvíjejí studenti v nových laboratořích, v mezinárodních týmech s využitím simulačního fakultního pracoviště a na studijních pobytech. Fakulta úzce spolupracuje s hasiči, policií, celní správou, zpravodajskými službami, samosprávou a průmyslovými podniky, kde mohou absolventi následně získat zajímavé pracovní pozice. Zábava a požární sport jsou součásti studentského života na fakultě.

Fakulta bezpečnostního inženýrství

Univerzitní studijní programy

Provázanost mezi obory vědy a inženýrství se v průběhu let zvýšila, a proto se organizační struktura vzdělávání na VŠB-TUO uzpůsobila tak, aby vyhověla skutečným potřebám výzkumu i průmyslu. Univerzitní studijní programy zajišťují výuku ve spolupráci s fakultami a výzkumnými institucemi VŠB-TUO a poskytují vzdělávání na úrovni bakalářské, navazující magisterské i doktorské a to v několika oblastech. Program Aplikované vědy a technologie připravuje studenty především pro dalším studium oborů Technologie procesů v energetice nebo Výpočetní vědy. Zájemci si také mohou vybrat studium Mechatroniky, se kterou se uplatní například v automobilovém průmyslu, rychle se rozvíjejícího oboru Nanotechnologie nebo Fyziky.

Univerzitní studijní programy

Novinky

Cena Siemens 2018

Cena Siemens 2018

25. 05. 2018

Společnost Siemens, s.r.o. vyhlásila již 21. ročník soutěže Ceny Wernera von Siemense.

Čerpejte výhody v absolventské síti Alumni

Čerpejte výhody v absolventské síti Alumni

14. 05. 2018

Jste absolventy VŠB-TUO? A chtěli byste i po úspěšném ukončení studia zůstat ve středu dění univerzity a čerpat výhody s tím spojené? Pak je absolventská síť Alumni právě pro vás!

Podejte si přihlášku, studujte a získejte stipendium až 32 000 Kč

Podejte si přihlášku, studujte a získejte stipendium až 32 000 Kč

13. 04. 2018

Studujte techniku nebo ekonomii a těšte se na mimořádné prospěchové stipendium.

Kalendář akcí

Projekt Arting 2017 v Galerii VŠB-TUO
Projekt Arting 2017 v Galerii VŠB-TUO

Projekt Arting 2017 v Galerii VŠB-TUO

18. 6. 2018 - 28. 6. 2018
International Summer School 2018
International Summer School 2018

International Summer School 2018

9. 7. 2018 - 27. 7. 2018
Art and Science
Art and Science

Art and Science

6. 9. 2018, 9:00 - 22:00

Zajímavosti

21čer
Na začátek září pro vás chystáme další Art and Science! Během jednoho dne a večera...
20čer
Společná kampaň Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava a Fakulta strojní...
19čer
Letošním tématem na UniverCity EXPERIENCE Stage v rámci diskusního fóra Meltingpot bude...
18čer
V univerzitní galerii je až do 28. června k vidění výstava Projekt Arting 2017 o oblasti...
15čer
Matěj Chrastina z Fakulta stavební VŠB - TU Ostrava zvítězil v soutěži "Změna...
14čer
Právě vyšlo nové vydání časopisu Alumni absolventi VŠB - TUO. Hlavním tématem je...
13čer
Exhibiční zápas v Esportu mezi VŠB-TUO a VUT Brno dopadl... remízou! Oba zápasy byly...
13čer
RT @UniversitasCZ: ČR patří mezi evropské země, kde při určování podmínek práce...
12čer
Zlepši si techniku! Téměř 700 žáků základních škol z třineckého regionu přijalo...
11čer
Institut dopravy, Fakulta strojní, VŠB - TUO přišel se skvělým nápadem. Na dopravníku,...
8čer
Jak se vám líbil letošní Majáles Ostrava?
8čer
Dneska se koná Red Dragon Tournament v třinecké Work Areně. Mezi herními turnaji se...
7čer
Už zítra se uskuteční Red Dragon Tournament v třinecké Work Areně. Mezi herními turnaji...
7čer
Bc. Michal Steiner a Martin Lisý, studenti Fakulty stavební @vsbtuo uspěli v v mezinárodním...
6čer
Viděli jste televizní film Dukla 61, který pojednává o důlním neštěstí? Jedním z...
5čer
Máte už státnice za sebou? Nezapomeňte se registrovat do naší databáze absolventů na...
4čer
Naši studenti výsledky svých prací a projektů neobhajují jen před státnicovou komisí,...
4čer
VŠB - Technická univerzita Ostrava hostí celostátní sjezd Jednoty českých matematiků a...
1čer
Dnes vychází nové číslo časopisu Akademik! Vyzvedněte si časopis na chodbě, stáhněte...
31kvě
Přemýšlíte o vlastním podnikání? Podnikatelský inkubátor připravil pro naše studenty...
30kvě
Víte, že je v Ostravě globální opravárenské centrum robotů? Studenti z Fakulta strojní...
30kvě
RT @UniversitasCZ: Proč výzkum v zemích EU13 stále zaostává za západem?
Univerzity v...
29kvě
#diplomka #odevzdáno #užjenstátnice #vsbtuo
28kvě
Nejen akademici, ale i vy máte možnost známkovat! Hodnocení výuky a pedagogů uplynulého...
25kvě
Dnes začíná platit nové evropské nařízení pro nakládání s osobními údaji. Jak se...
24kvě
Učebny jsou prázdné, za to na chodbách postávají nervozní hloučky studentů - je čas...
24kvě
RT @UniversitasCZ: Jméno, příjmení, rodné číslo, ale i datum imatrikulace, informace o...
24kvě
RT @UniversitasCZ: Česká věda zaostává, a pokud se něco rychle nezmění, do několika let...
23kvě
Jaký byl letošní Majáles Ostrava? Podívejte se na fotky.
22kvě
Rektor univerzity prof. Václav Snášel po dlouhém zvažování rozhodl o přesídlení...
21kvě
Dnes začíná zkouškové období letního semestru. Učíte se raději v noci nebo přes den?
18kvě
RT @EduardPalisek: Excellent habilitation presentation of Dr. Jana Kukutschova from Faculty of...
17kvě
RT @CoE_CERIDES: Dr Marek Smetana from @vsbtuo visits @CoE_CERIDES this week. Lots of...
14kvě
Natáčíme nove záběry do propagačního videa o univerzitě. #srdcembanska...
"Nechejte se pohltit studiem techniky v Ostravě a prožijte studentský život v jednom z nej kampusů ve střední Evropě."