Načítání obsahu...
<b>2. kolo přijímacího řízení<br></b>
2. kolo přijímacího řízení

Podejte si přihlášku a studujte technické nebo ekonomické obory na VŠB-TUO.

<p><b>Podmínky přijetí ke studiu</b><br></p>

Podmínky přijetí ke studiu

Pravidla přijímacího řízení jsou zveřejněna na stránkách jednotlivých fakult.

<b>Motivační stipendia</b> pro prváky
Motivační stipendia pro prváky

Studenti prvních ročníků mohou v získat stipendia Moravskoslezského kraje.

<p><b>Art and Science 2018</b><br></p>

Art and Science 2018

6. 9. 2018, kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava

<p id="viewns_Z7_C9BEAIU20GGQE02RPHTP5E10O4_:form1:j_id_jsp_1584446681_9">VŠB-TUO<b> Konfuciova třída</b></p><p>&nbsp;<br></p>

VŠB-TUO Konfuciova třída

 

Nové centrum výuky čínského jazyka a kultury.

Studujte u nás

Vyberte si z bakalářských, magisterských nebo doktorských studijních programů.

Zjistěte více
Jsem student

Podívejte se na přehled informací, které se vám v průběhu studia mohou hodit.

Zjistěte více
Kontakty

Ať už hledáte studijní oddělení, důležité kontakty nebo mapy areálů.

Zjistěte více

Jsme VŠB – Technická univerzita Ostrava

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava má za sebou více než 165 let existence. Poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a v univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Sama realizuje nebo se spolupodílí na významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem.

Jsme VŠB – Technická univerzita Ostrava
{tabCaption}

Hornicko-geologická fakulta

Hornicko-geologická fakulta jedinečným způsobem propojuje přírodní vědy s technickými a ekonomickými oblastmi studia, s historií sahající až do roku 1716 a se založením jedné z nejstarších báňských vysokých škol v Evropě. V současné době více než 4000 studentů studuje v oblastech od geologie a geoinformatiky až po hornictví a environmentální vědy. Fakulta aktivně spolupracuje s mnoha českými a zahraničními univerzitami, výzkumnými institucemi a společnostmi. Multi-disciplinární přístup je zřejmý z charakteristiky výzkumu a vzdělávání, kde studijní rámec podporuje praktické aplikace a klade důraz na kreativní a inovativní přístup ve vzdělávání a v oblasti vědy a výzkumu.

Hornicko-geologická fakulta

Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství

Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství má počátek již u založení univerzity v roce 1849, kdy byla nedílnou součástí tehdejší odbornosti v hornictví a hutnictví a vysoce rozvinutého místního průmyslu. Již po více než 60 let fakulta poskytuje vysoce vzdělané absolventy v oblasti metalurgického průmyslu, a také v materiálovém inženýrství, chemických technologiích, tepelné technice a průmyslové keramice, ekonomice a řízení v metalurgii, řízení kvality, automatizaci a řízení průmyslových systémů a ochraně životního prostředí. Fakulta provádí základní i aplikovaný výzkum a je spolehlivým partnerem širokému spektru průmyslových odvětví v konzultační i výzkumné oblasti.

Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství

Fakulta strojní

Fakulta strojní byla založena před více než 60 lety se zaměřením na stroje a zařízení pro hornický a hutnický průmysl. Díky rychlému rozvoji průmyslové výroby a potřeb společnosti nabízí nyní tato fakulta široké spektrum oborů ve vzdělávání a ve vědě a výzkumu. Její výzkum je zaměřený mimo jiné na oblasti mechanické technologie, kontrolních systémů, robotiky nebo strojů a jejich designu. Fakulta strojní je spolehlivým partnerem regionálního automobilového průmyslu a také jiných průmyslových odvětví, se kterými spolupracuje s cílem posílení průmyslových inovací prostřednictvím aplikovaného výzkumu. Fakulta strojní také poskytuje příležitosti k praxi prostřednictvím stáží.

Fakulta strojní

Ekonomická fakulta

Ekonomická fakulta je jednou z největších ekonomických fakult v České republice s přibližně 5000 studenty v denním a kombinovaném studiu v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech. Fakulta nabízí široké spektrum studijních příležitostí ve spolupráci s mnoha mezinárodními partnery. Studenti mají možnost strávit část studia v zahraničí, ať už v rámci programu Erasmus+, nebo také v rámci programů Double Degree. Fakulta také nabízí studijní program MBA ve spojení s John Moores University v Liverpoolu. Ekonomická fakulta se nachází v atraktivní lokalitě na břehu řeky přímo v centru Ostravy a mezi jinými zde studují studenti z Turecka, Číny a Vietnamu.

Ekonomická fakulta

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Fakulta elektrotechniky a informatiky je již od svého založení v roce 1991 důležitým partnerem v úspěšné transformaci průmyslové ekonomiky regionu. Fakulta úzce spolupracuje s firemní sférou, a to jak na úrovni výzkumné, tak na úrovni studijní v podobě absolvování studentských stáží, neboť možnost stáže během studia znamená efektivní propojení teoretického a praktického vzdělání. Zájem o absolventy je nejenom z řad českých IT společností a podniků z oblasti automobilového průmyslu, ale také ze zahraničí. V kampusu se nachází Národní superpočítačové centrum IT4Innovations, které studentům fakulty nabízí unikátní příležitosti pro výzkum a pro jeho aplikaci do praxe.

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Fakulta stavební

Fakulta stavební provádí výzkum a poskytuje všeobecné vzdělávání v oblastech, které se týkají stavebního inženýrství, výstavby a architektury. Současně fakulta nabízí studium ve specializacích, které čerpají z odbornosti získané z potřeb regionu s vysokou koncentrací důlního a těžkého průmyslu. Absolventi Fakulty stavební jsou vyhledávanými odborníky na pozice inženýrů a architektů ve stavebnictví a v příbuzných oborech, v architektonických firmách, na stavebních úřadech a v jiných organizacích.  Fakulta nabízí denní i kombinovanou formu studia v 10 studijních oblastech, výzkum pak směřuje k průmyslovým aktivitám, produkci stavebního materiálu nebo také ke geotechnice.

Fakulta stavební

Fakulta bezpečnostního inženýrství

Fakulta bezpečnostního inženýrství je svým zaměřením unikátní vzdělávací a vědecko-výzkumné pracoviště. Zabývá se aktuálními bezpečnostními hrozbami, které souvisí s problematikou požárů, výbuchů, pracovních úrazů, průmyslových havárií, katastrofami, životním prostředím i úmyslnými trestnými činy. Aktuálními trendy je zapojení do oblasti nanobezpečnosti a resilience. Komplexní znalosti v bezpečnosti rozvíjejí studenti v nových laboratořích, v mezinárodních týmech s využitím simulačního fakultního pracoviště a na studijních pobytech. Fakulta úzce spolupracuje s hasiči, policií, celní správou, zpravodajskými službami, samosprávou a průmyslovými podniky, kde mohou absolventi následně získat zajímavé pracovní pozice. Zábava a požární sport jsou součásti studentského života na fakultě.

Fakulta bezpečnostního inženýrství

Univerzitní studijní programy

Provázanost mezi obory vědy a inženýrství se v průběhu let zvýšila, a proto se organizační struktura vzdělávání na VŠB-TUO uzpůsobila tak, aby vyhověla skutečným potřebám výzkumu i průmyslu. Univerzitní studijní programy zajišťují výuku ve spolupráci s fakultami a výzkumnými institucemi VŠB-TUO a poskytují vzdělávání na úrovni bakalářské, navazující magisterské i doktorské a to v několika oblastech. Program Aplikované vědy a technologie připravuje studenty především pro dalším studium oborů Technologie procesů v energetice nebo Výpočetní vědy. Zájemci si také mohou vybrat studium Mechatroniky, se kterou se uplatní například v automobilovém průmyslu, rychle se rozvíjejícího oboru Nanotechnologie nebo Fyziky.

Univerzitní studijní programy

Novinky

Stolní tenisté vezou zlato!

Stolní tenisté vezou zlato!

19. 07. 2018

Úspěchy stolních tenistů na Evropských akademických hrách 2018 v Coimbře.

Cena Siemens 2018

Cena Siemens 2018

25. 05. 2018

Společnost Siemens, s.r.o. vyhlásila již 21. ročník soutěže Ceny Wernera von Siemense.

Podejte si přihlášku, studujte a získejte stipendium až 32 000 Kč

Podejte si přihlášku, studujte a získejte stipendium až 32 000 Kč

13. 04. 2018

Studujte techniku nebo ekonomii a těšte se na mimořádné prospěchové stipendium.

Kalendář akcí

Art and Science
Art and Science

Art and Science

6. 9. 2018, 9:00 - 22:00
Od inzerátu k pohovoru
Od inzerátu k pohovoru

Od inzerátu k pohovoru

11. 9. 2018, 10:00 - 12:00
Workshop: Nápad za víkend aneb nedržte to pod pokličkou
Workshop: Nápad za víkend aneb nedržte to pod pokličkou

Workshop: Nápad za víkend aneb nedržte to pod pokličkou

12. 10. 2018 - 13. 10. 2018

Zajímavosti

15srp
Náš tým Formula Student, VSB - TU Ostrava, Czech Republic zavítal v létě na další...
15srp
Příprava programu Noci vědců jde do finále!

https://t.co/E6bb6MHyh7 https://t.co/mpvJThhptp
14srp
Letošní ročník Noc vědců nově zastřešuje tým ostravských koordinátorů, jehož...
14srp
RT @mngnews_cz: Tři důvody, proč studovat MBA program na Ekonomické fakultě @vsbtuo...
13srp
V pátek 21. září 2018 společně oslavíme Zlatou promoci ročníku 1968. Bude to už 50...
13srp
RT @UniversitasCZ: Podle zprávy žebříčku U21 Ranking of National Higher Education Systems...
10srp
Studenti z Fakulta strojní VŠB–Technická univerzita Ostrava přes léto usilovně pracují...
9srp
Tým Formula Student, VSB - TU Ostrava, Czech Republic se v italském závodu studentských...
9srp
Okurka?
Ani náhodou.
Mrkněte, jak přes prázdniny makáme... https://t.co/DCibMTfhNr
8srp
Jak spojit teorii s praxí a připravit pro studenty záživný předmět, který by je bavil, a...
8srp
Poznej Ostravu!!!

Tak zní název výstavy mladých umělců ze střední školy AVE ART,...
7srp
Cestujete o prázdninách do dalekých krajin? Máme pro vás letní soutěž! Uzávěrka je do...
7srp
RT @UniversitasCZ: Nízké stipendium je jen jeden z mnoha důvodů, proč polovina doktorandů...
6srp
Už za měsíc (6. září) nás čeká v porubském kampusu Art and Science! Připomeňme si ve...
6srp
Víte, co budete dělat přesně za měsíc?
My ano.
V kampusu VŠB – Technické univerzity...
3srp
Silnice jsou o prázdninách plné uzavírek a zúžení z důvodů oprav. Proč potřebují...
3srp
I v akademickém roce 2018/2019 odměníme studenty prvních ročníků stipendii, a to díky...
2srp
O letošních prázdninách pořádá popularizační tým Zlepši si techniku hned čtyři...
2srp
RT @UniversitasCZ: Rektoři odsuzují jakékoliv pokusy o plagiátorství při získávání...
2srp
"Největší kouzlo matematiky pro mě spočívá v její exaktnosti", říká nový vedoucí...
1srp
Ředitel IT4Innovations v rozhovoru popisuje, jak se Česko angažuje v budování sítě...
31čec
Dobrá zpráva pro už přijaté, motivace pro ty, kteří se ještě rozhodují, kam na výšku...
30čec
I v létě učíme! Už pravidelně se během července koná na naší univerzitě několik...
27čec
Na Evropských univerzitních hrách v portugalské Coimbře,
vyhráli Michal Beneš a Ondřej...
25čec
Náš stánek jsme letos rozbalili před Svět techniky Ostrava, odborníci se pak zapojili do...
24čec
Zařízení imitující atmosférická přepětí má k dispozici Fakulta elektrotechniky a...
23čec
Odborníci z naší univerzity se podílí na výzkumu, který pomocí nanotechnologií...
20čec
Náš stánek jsme letos rozbalili před Svět techniky Ostrava, odborníci se pak zapojili do...
18čec
Připomínáme, že se s našimi odborníky můžete potkat na Meltingpot v rámci Colours of...
17čec
Už brzy posílíme naši dosavadní flotilu dronů o další kusy. V rámci česko-polského...
16čec
Čerstvý absolvent Miroslav Kysela z Fakulta stavební VŠB - TU Ostrava získal ocenění v...
12čec
Náš tým 🏎️ Formula Student, VSB - TU Ostrava, Czech Republic 🏎️ vyrazil závodit a...
11čec
Minulý týden byla na vlakových nádražích Ostrava-Hlavní nádraží a Ostrava-Svinov...
10čec
Prázdniny jsou tady a připravili jsme pro vás SOUTĚŽ! 🏆 📷
Pošlete nám (do zprávy)...
9čec
Miroslav Rosmanit z Fakulta stavební VŠB - TU Ostrava diskutoval v pořadu Dobré ráno na...
"Nechejte se pohltit studiem techniky v Ostravě a prožijte studentský život v jednom z nej kampusů ve střední Evropě."