Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Kampus

Za pořádnou jízdou můžete vyrazit přímo v Kampusu, konkrétně do Vrtule, T2 Club & Steak House nebo Klaudu. T2 přes den funguje jako steakhouse, ale večer rozjíždí párty. Zajděte si na dobré drinky a pivo. Ale nejvíce akcí probíhá právě ve Vrtuli. Školní rok začíná tradičně akcí Zahajovák, na kterém nesmíte chybět. V letní sezóně máte možnost si vychutnat pivko a zahrát si golf a na Minigolfu si můžete půjčit i gril.

minigolf

Určitě bychom doporučili návštěvu Planetária. Planetárium se nachází severně od kolejí, přibližně půlhodinky pěšky. Můžete také navštívit i Geologický pavilon prof. Pošepného, která nabízí zajímavou sbírku hornin a nerostů.

Restaurace, bary a kavárny

U nás to nežije jen v kampusu, ale také v blízkém okolí. Určitě zajděte na Hlavní třídu – pod Aulu školy. Zde můžete najít spoustu skvělých podniků, jako například Jack's Burger Bar, Nomino's, Sbeerka, Ellas a Marnou slávu. Zde si můžete vychutnat výtečná jídla. Dále v Porubě se můžete zastavit například ve Viktorce Plzeňské tankovny, kde si vychutnáte dobré pivo. Pokud jste z kolejí a půjdete za nimi dál směrem k Fakultě stavební, můžete se zastavit na jídlo U Jarošů nebo U Zlatého lva.

Pokud vás zastihne chuť na pivo, pár panáků s kamarády, určitě nepůjdete do restaurace, ale půjdete do hospody nebo baru. V centru města můžete navštívit slavnou ulici Stodolní, kde se to hemží různými bary a hospody. Pro vás, kteří neradi cestujete daleko a máte problémy se dostat zpátky, doporučujeme se zastavit ve studentském baru Mukade, která je hned naproti školy. Zde si vychutnáte lahodná piva, cidery a zkusit si Harakiri challange. Pokud bude hezké počasí, pražit sluníčko a bude teplo, pak doporučujeme udělat si procházku lesem vedle kolejí. Zde vede cesta přes pole směrem do hospody Na Myslivně, kde si dáte za odměnu pivko.

bary

Pro milovníky kávy nebo čajů doporučujeme zastavit se například v kavárně AlterNativa. Zde si denně můžete vychutnat domácí dělané zákusky společně s výběrovou kávou. Kromě toho kavárna poskytuje studentům slevu na kávu, která činí 10 %. Na kraji Hlavní třídy můžete navštívit čajovnu Anubis, kde si vychutnáte i dobrou vodní dýmku. Pokud se vydáte po Hlavní třídě směrem dolů ke kruhovému objezdu, tak mezi domy najdete další čajovnu, která se jmenuje Dobrá čajovna. Zde vás pohostí s dobrou dýmkou, lahodnými nápoji a čaji.

A obecně v Porubě i po celé Ostravě je řada podniků, které stojí za návštěvu. Zastavit se můžete v oblasti parku Landek. Kochat se krásou přírody a dát si výborné jídlo a pití. Nebo navštivte centrum města Ostravy a Karolinu, kde taky najdete dobré restaurace, hospody a kavárny. Stačí se pouze zvednout a projít si město. Záleží pouze na vás!

Sport

V rámci studia máte možnost využít a vyzkoušet širokou škálu sportů. Počínaje fotbalem, florbalem, basketbalem, volejbalem a kondičním cvičením konče. Vyzkoušejte horolezeckou stěnu, bojová umění a navštivte fitko. Fanoušci joggingu mohou využít cest v lese za kolejemi. Když bude zima, tak se zastavte na krytý bazén Sareza Poruba, kde si můžete zaplavat a zajít do sauny. V létě se můžete opalovat a zaplavat na Vřesině.

Doprava

Na koleje se dostanete hlavní pěšinou od budovy Rektorátu. Přímo k nim pak jezdí i autobusy č. 40 z Opavské od Fakulty Stavební a č. 37 z ÚANu v centru Ostravy, který využijí studenti Ekonomické fakulty. Nejrychlejším spojem přímo k ekonomce je pak bus č. 20, který od rektorátu dopraví až na Most pionýrů. Jezdí ale pouze párkrát za den, a tak je často lepší dojít na tramvaj č. 8, která stojí na zastávce Rektorát VŠB nebo Hlavní třída a dojedete s ní na zastávku Stodolní. K Fakultě bezpečnostního inženýrství se z Poruby nejsnadněji dostanete tramvají č.7.

Novinkou v Ostravě je Bikesharing (sdílená kola). V Ostravě jsou dva provozovatelé – NextBike a Rekola (ty jsou pouze v centru Ostravy). U nás na škole najdete pár stanic, kde najdete kola provozovatele Nextbike. Jak mohu využít Bikesharing? Jednoduše si stáhněte aplikaci a po registraci a nabití kreditu můžete jednoduše využívat tato kola a projíždět se po Ostravě. Nejen, že budete eco friendly, ale navíc uděláte něco pro své zdraví.