Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Školení buildingSMART

Cíle školení buildingSMART

Mezi hlavní cíle specializovaného školení buildingSMART BIM patří:

  1. Získání znalostí o buildingSMART a jeho standardů – účastníci by měli být seznámeni s historií a rolí buildingSMART a standardy, které organizace vytváří pro BIM.
  2. Použití standardů buildingSMART v BIM procesech – účastníci by měli být schopni používat standardy buildingSMART v praxi při vytváření BIM modelů a v procesu sdílení dat a informací mezi členy týmu.
  3. Integrace standardů buildingSMART s ostatními standardy – účastníci by měli být schopni integrovat standardy buildingSMART s ostatními standardy používanými v oblasti BIM a být obeznámeni s protokoly pro výměnu dat.
  4. Sdílení BIM modelů mezi různými softwary – účastníci by měli být schopni vytvářet BIM modely, které jsou interoperabilní mezi různými softwarovými aplikacemi a mohou být sdíleny mezi různými členy týmu.
  5. Implementace buildingSMART standardů do praxe – účastníci by měli být schopni přenášet své znalosti o buildingSMART a jeho standardy do praxe a aplikovat je v reálných projektech.

Cílem specializovaného školení buildingSMART BIM je tedy poskytnout účastníkům znalosti a dovednosti, které umožní efektivnější a úspěšnější používání BIM technologie v souladu s mezinárodními standardy organizace buildingSMART.

O školení buildingSMART

Školení probíhá prezenčně formou jednoho výukového dne v zasedací místností kolejí VŠB-TUO.

Účastnící školení obdrží přístupové údaje ke studijním materiálům:

  • Textové skripta
  • Kvízy a testíky

V průběhu jednodenního školení se dozvědí:

  • buildingSMART
  • Úvod
  • Výhody BIM ve srovnání s tradičním projektováním
  • Management informací projektu s využitím BIM v souladu se souborem norem ISO 19650
  • Potřeby otevřených a navzájem spolupracujících řešení
  • Podmínky a opatření pro BIM schopnosti v rámci organizace

Školení je možné doplnit o individuální online konzultaci, viz Ceník školení.

Nejdříve týden od ukončení školení je možné zapsat se ke složení zkoušky formou online testu, čímž účastník prokáže znalosti potřebné k udělení certifikátu buildingSMART Foundation – Basic.

Certifikáty jsou zasílány prostřednictvím organizace czBIM.

Lektoři

Naši zkušení lektoři z řad vysokoškolských pedagogů a zaměstnanců Útvaru BIM se věnují i praktické aplikaci metody BIM a provedou vás celým kurzem k úspěšnému složení zkoušky potřebné k certifikaci.

Ing. Michal Faltejsek, Ph.D. – vedoucí Útvaru BIM

Absolvent Katedry městského inženýrství na Fakultě stavební VŠB-TUO se zaměřením na Facility Management, BIM a Smart Cities. Působí jako lektor při rekvalifikačních kurzech, školeních a nadále také v rámci univerzity ve výše uvedených oblastech. Byl členem týmu zavádění metody BIM na univerzitě s primární cílem využít benefitů BIM ve facility managementu. Působil 3 roky na IT4Innovations (národním superpočítačovém centru v Ostravě). Aktuálně je vedoucím útvaru BIM na VŠB-TUO.

doc. Ing. et. Ing. František Kuda, CSc. – BIM konzultant

 

Absolvent oboru konstrukce a dopravní stavby Fakulty stavební VUT v Brně a Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO, magisterský studijní program geodézie a kartografie. Je odborným garantem studijního programu Městské inženýrství a studijního programu Správa majetku a provoz budov – facility management na Fakultě stavební VŠB-TUO. Dlouhodobě se zabývá ekonomikou správy majetku se zvláštním zřetelem ke stavebnímu dílu. V letech 2017–2022 byl prorektorem VŠB-TUO pro rozvoj a investiční výstavbu. Byl členem týmu zavádění metody BIM na univerzitě s primární cílem využít benefitů BIM ve facility managementu. Aktuálně se také podílí na mnoha vědeckovýzkumných projektech s aplikací využití BIM.

Ing. arch. Dagmar Kutá, Ph.D. – BIM modelář

Absolventka oboru Architektura a stavitelství Fakulty stavební VŠB-TUO. Doktorské studium absolvovala v oboru Městské inženýrství, kde také od roku 2018 působí na pozici odborného asistenta. Podílí se na výuce a vědě a výzkumu v oblasti urbanismu, územního plánování, typologie staveb, BIM projektování a BIM informační systémy.  Byla členem týmu zavádění metody BIM na univerzitě s primární cílem využít benefitů BIM ve facility managementu. Aktuálně také působí v rámci útvaru BIM VŠB-TUO na pozici BIM modeláře a je součástí pracovních skupin vědeckovýzkumných projektů zabývající využití metody BIM.

Ing. Eva Wernerová, Ph.D. – BIM koordinátor

Je absolventkou Fakulty stavební VŠB-TUO, obor Správa majetku a provoz budov (bakalářský stupeň) a oboru Městské inženýrství a stavitelství (magisterský a doktorský stupeň). Od r. 2014 se profesně potkává s metodou BIM v různých oblastech, od návrhů a modelování informačních modelů po správu a provoz budov s digitálními dvojčaty. V současné době pracuje mimo pozice akademického pracovníka na Katedře městského inženýrství, také na pozici BIM koordinátora VŠB-TUO, v rámci Útvaru BIM, kde s kolegy zavádí metodu BIM do univerzity, a to nejen v rámci investiční výstavby, ale i do stávajících staveb. 

Ing. Marek Teichmann, Ph.D. – odborník na vystavěné prostředí, DTM a BIM

Absolventem oboru Městské stavitelství a inženýrství na Fakultě stavební, VŠB-TUO v bakalářském, magisterském i doktorském studijním programu. V současné době působí mimo pozici akademického pracovníka na Katedře městského inženýrství také na pozici vědeckého a výzkumného pracovníka na Útvaru prorektora pro kvalitu a investiční výstavbu VŠB-TUO. Ve své profesní praxi se zabývá především vědeckovýzkumnou činnosti, přičemž působí v řadě projektů jak na pozicích hlavního řešitele projektů, tak i na pozicích člena řešitelského týmu. Profesně se zaměřuje především na problematiku informačního modelování vystavěného prostředí s vazbami na Národní infrastrukturu pro prostorové informace, GIS, DTM a BIM.