Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

CUSTOMIZOVANÁ VLOŽKA PRO LYŽAŘSKOU HELMU S VYUŽITÍM GENERATIVNÍ KONSTRUKCE A ADITIVNÍ VÝROBY

CUSTOMIZOVANÁ VLOŽKA PRO LYŽAŘSKOU HELMU S VYUŽITÍM GENERATIVNÍ KONSTRUKCE A ADITIVNÍ VÝROBY

3Dhelma6.jpg

Popis problému:

Bezpečnost při sportu je často diskutovaným tématem napříč všemi sporty. Pořadatelé sportovních klání neustále zvyšují standard bezpečnosti, a to jak samotného konání sportovních aktivit, tak samotných sportovců. Důraz je kladen na minimalizaci úrazů, které při každém sportu hrozí. Zejména úrazy hlavy mohou být velmi nebezpečné.

Popis technologie:

Právě požadavky na bezpečnost sportovců při sportech jako je lyžování, snowboarding a další, byl startovacím bodem týmu Petra Štefka k vývoji a optimalizaci lyžařské helmy. Specializovaná ochranná vložka helmy snižuje riziko úrazů hlavy, zároveň snižuje hmotnost helmy a umožňuje sportovcům dosahovat lepších výkonů.

Technologie využívá moderního přístupu pomocí 3D tisku a personalizace každé helmy. Využití mikroprutových  struktur umožňuje dodržet požadované parametry.

hlema8.jpg
CUSTOMIZOVANÁ VLOŽKA PRO LYŽAŘSKOU HELMU S VYUŽITÍM GENERATIVNÍ KONSTRUKCE A ADITIVNÍ VÝROBY
Inovace/přínos
  • Snížení hmotnosti v porovnání s konkurencí
  • Zvýšení prostorové tuhosti
  • Zvýšená ochrana proti poranění hlavy
Stupeň ochrany

Užitný vzor

Autoři
  • Ing. Petr Štefek, MBA.
  • Bc. Jan Jansa
  • Jakub Březina
  • Ing. Lukáš Jančar

Máte zájem o spolupráci?

Napište nám

Spolupráce i za zdmi univerzity je pro nás klíčová. Úspěšně rozvíjíme kooperaci s tuzemskými a zahraničními firmami, mentory a odborníky. Máte zájem o spolupráce nebo bližší informace? Kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat

Pomáháme uplatnění výsledků výzkumu a vývoje v praxi. Poskytujeme služby pro podporu transferu technologií v oblastech ochrany průmyslového vlastnictví a komercializace.

TAČR