Načítání obsahu...
{static::url47::normal}VŠB-TUO
Spolupráce

Spolupráce se školami

VŠB – TU Ostrava se podílí na vzdělávání a osvětě dětí na středních, základních i mateřských školách u nás i v zahraničí. 

Vedeme děti ke vědě

VŠB – Technická univerzita Ostrava dlouhodobě a systematicky spolupracuje se středními, základními školami, ale i mateřskými školami v rámci celé České republiky. Stále častěji také navazujeme spolupráci se školami v zahraničí.

S aktivními vzdělávacími institucemi je uzavíráno partnerství, jež napomáhá obecně jak popularizaci přírodovědných a technických oborů, tak také zkvalitnění výuky či podpoře nadaných žáků.

Podobně jako na spolupráci se školami, klademe důraz na spolupráci s nejrůznějšími institucemi, státní správou i místní samosprávou. Při přípravách dlouhodobých a koncepčních materiálů konzultujeme naše vize a plány se zřizovateli škol, se zástupci odborných sdružení a asociací. Klíčovou roli zde hraje Moravskoslezský kraj, Svaz průmyslu a dopravy České republiky, Asociace ředitelů gymnázií ČR a Asociace středních průmyslových škol ČR.

Od mateřských škol po středoškoláky
Od mateřských škol po středoškoláky

Snažíme se, aby děti získávaly vztah ke vědě už odmala. Organizujeme dny vědy, na kterých si najdou program i ti nejmenší. Zábavnou formou je vzděláváme a odkrýváme taje vědy. Pro ty větší pak máme připravené poutavé přednášky o tématech, která si posléze mohou sami vyzkoušet v praxi. 

Jaké aktivity nabízíme

Popularizační tým Centra podpory inovací VŠB-TUO nabízí řadu aktivit jak pro učitele, tak děti, jejich rodiče a širokou veřejnost.

Tematické přednášky
Workshopy
Výukové bloky
Letní školy
Kroužky
Soutěže
Třída vynálezců
Kabaret vědy a techniky
Letní tábory s přírodovědnou a technickou tématikou
Zábavně-vzdělávací programy na míru

Chcete s námi spolupracovat?

Vyplňte prosím pole jméno

Vyplňte prosím pole e-mail

Špatný formát e-mailu

Vyplňte prosím pole firma

Vyplňte prosím pole text

Děkujeme, Vaše zpráva byla odeslána