Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Podnikatelské modely a modelování

Anotace

Studenti po absolvování kurzu budou umět pracovat se systémem podnikatelských modelů EMA.PM, konkrétně s výrobkově-nákladovým modelem, výrobním modelem a finančním modelem. Dále jim bude objasněn princip koncipování simulačních modelů založený na metodě systémové dynamiky a práce v softwarovém prostředí Powersim, podporujícím tuto metodu.

Povinná literatura

FIALA, Petr. Modely a metody rozhodování. Praha: Oeconomica, 2008. 292 s., ISBN 978-80-245-1345-4.
VLČEK, Dalibor a Jiří CHUCHRO. Modely a modelování. Ostrava: VŠB-TU Ostrava, 1999. 208 s. ISBN 80-7078-621-3.
INTERNET: aktuální stránky o systémové dynamice, např. MIT, HPS a Powersim.

Doporučená literatura

JABLONSKÝ, Josef a Martin DLOUHÝ. Modely hodnocení efektivnosti produkčních jednotek. Praha: Professional Publishing, 2004. 183 s. ISBN 80-86419-49-5.
FIALA, Petr a Martin DLOUHÝ. Základy kvantitativní ekonomie a ekonomické analýzy. Praha: Oeconomica, 2006. 166 s. ISBN 80-245-1087-1.


Jazyk výuky čeština, čeština
Kód 157-0466
Zkratka PMMk
Název předmětu česky Podnikatelské modely a modelování
Název předmětu anglicky Business Models and Modelling
Garantující katedra Katedra systémového inženýrství a informatiky
Garant předmětu Ing. Blanka Bazsová, Ph.D.