Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

IT4Innovations členem prestižní organizace Big Data Value Association

Na konci března 2019 se IT4Innovations národní superpočítačové centrum stalo členem mezinárodní neziskové organizace Big Data Value Association. Zařadilo se tak mezi významné průmyslové společnosti a prestižní vědecké organizace.

Big Data Value Association (BDVA) čítá 200 členů z celé Evropy ze sféry soukromé, veřejné i akademické. IT4Innovations se tak zařadilo mezi taková jména, jakými jsou IBM, Nokia, Siemens, Philips, SAP, Orange, Atos a další. Cílem BDVA je podpořit výzkum a inovace týkající se nápadů v oblasti velkých dat (Big Data).

Digitální transformací v oblasti velkých dat a umělé inteligence chce rozvíjet celoevropský inovační ekosystém tak, aby se dosáhlo maximálně možného nejen hospodářského, ale i společenského přínosu a aby měla Evropa udržitelné vedoucí postavení ve zmíněných oblastech. 

Více ke členství v BDVA dodává Kateřina Slaninová, senior researcher IT4Innovations: „Jako řádný člen se můžeme podílet na veškerých činnostech organizace, máme plné hlasovací právo a také můžeme být zvoleni do předsednictva. K významným výhodám rovněž patří možnost přímého přístupu na jednání s Evropskou komisí a zástupci členských zemí a tím získání možnosti ovlivnění strategického záměru v této oblasti, což považuji za klíčové.“ 

 

IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonnostních výpočtů a datových analýz. V současné době provozuje IT4Innovations dva superpočítače – Anselm (instalován v létě 2013), Salomon (instalován v létě 2015) a dále disponuje speciálním systémem pro výpočty umělé inteligence DGX-2, který byl instalován v roce 2019. V témže roce dojde k obnově a rozšíření menšího clusteru Anselm. IT4Innovations je také výzkumným centrem se silnými mezinárodními vazbami. Stěžejními tématy výzkumu IT4Innovations jsou zpracování a analýza rozsáhlých dat, strojové učení, vývoj paralelních škálovatelných algoritmů, řešení náročných inženýrských úloh a modelování pro nanotechnologie. IT4Innovations je součástí VŠB – Technické univerzity Ostrava. Více na www.it4i.cz.

 

Kontakt pro média

Zuzana Červenková, tisková mluvčí IT4Innovations národního superpočítačového centra

zuzana.cervenkova@vsb.cz

tel.: +420 602 593 335

 

 

 

 

Vloženo: 9. 4. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět