Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Rektor Snášel se v Drážďanech setkal s premiérem Babišem a ministrem Havlíčkem

Rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. se v úterý 25. 6. 2019 setkal v hlavním městě Saska s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.

Rektor Snášel diskutoval s přítomnými členy vlády o spolupráci české a německé strany na otevření pilotního centra Fraunhoferova Institutu v České republice. Schůzky se zúčastnili také zástupci Fraunhoferova Institutu v Chemnitz, ředitel institutu prof. Reinhard Mauermann a doc. Vladislav Kolařík z institutu zaměřeného na ICT.

„Kontakt a dlouhodobou spolupráci se špičkovým evropským institutem považuji v rozvoji mezinárodní spolupráce za klíčovou, silný partner je pro naši univerzitu důležitý. Dlouhodobá úspěšnost v projektech Horizont 2020 je slibná v oblasti výzkumu a vývoje, podporuji snahu o zapojení univerzity do velkých mezinárodních projektů. Klíčovými tématy pro nás jsou umělá inteligence a její využití v materiálovém inženýrství,“ uvedl po setkání v Drážďanech rektor Snášel.

Fraunhofer Gesellschaft má v SRN cca 70 pracovišť a patří ke světové špičce ve výzkumu, vývoji a přenosu inovací do praxe. V  roce 2017 byla dohodnuta posílená komunikace s VŠB-TUO. Od února 2017 tráví pověřený pracovník vždy jeden týden v měsíci v Ostravě, konkrétně v prostorách FEI VŠB-TUO, kde je k dispozici jak zástupcům univerzity, tak i oborových sdružení a firem v Moravskoslezském kraji. Od té doby se podařilo získat několik společných projektů z národních i unijních grantů a posílit navázanou spolupráci.

Text: JUDr. Michaela Vráželová, Ph.D., vedoucí Oddělení mezinárodních vztahů

Foto: facebooková stránka Ministerstva průmyslu a obchodu ČR