Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Umělá inteligence nebude jen virtuální záležitost, i díky VŠB-TUO se přiblíží všem

Umělá inteligence nebude jen virtuální záležitost, i díky VŠB-TUO se přiblíží všem
Rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava ve čtvrtek 29. srpna podepsal memorandum o spolupráci na výzkumu umělé inteligence (AI).

Spolu s ČVUT či Svazem průmyslu je naše univerzita jednou z nejdůležitějších organizací výzkumu umělé inteligence na vědecké úrovni.

Cílem je, aby umělá inteligence, stejně jako ostatní moderní technologie, usnadnila život lidem. V horizontu několika let bude téměř polovina pracovního trhu pokryta nástroji umělé inteligence, které mohou zasáhnout do oblasti zdravotnictví, školství, úřadů, justice, obchodu či dopravy. Vědci budou vytvářet algoritmy pro stroje a stejně tak i nové technologie. Národním tématem umělé inteligence v ČR je Umělá inteligence pro bezpečnou společnost.

Uzavření memoranda vytváří prostor pro úzkou spolupráci, konzultaci a koordinaci stran Memoranda při podpoře výzkumu a vývoje v oblasti umělé inteligence, především v otázkách spolupráce na mezinárodní úrovni, pro spolupráci při sestavování akademických konsorcií, pro formování příslušných pozic ČR a pro naplňování dalších cílů Národní strategie umělé inteligence ČR, zejména podpoře vybudování Evropského centra excelence v umělé inteligenci se sídlem v Praze. Memorandum dále vytváří prostor pro spolupráci na komunikaci a osvětě v rámci tématu rozvoje umělé inteligence směrem k dalším subjektům, a to na národní i mezinárodní úrovni. 

Fotografie: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Vloženo: 30. 8. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět