Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

První online Startup Show má svého vítěze. Nejvíce zazářili NILMORE

První online Startup Show má svého vítěze. Nejvíce zazářili  NILMORE
Ačkoliv tento ročník nedoprovázel tradiční šum diváků z hlediště, volba vítězného projektu byla stejně napínavá jako jindy.

Ve čtvrtek 29. dubna se konal osmý ročník akceleračního programu Green Light Startup Show, letos zcela netradičně formou live streamu přímo z Planetária Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO. Ze všech zúčastněných porotu nejvíce zaujal projekt s cirkulačním oblečením.

Tento ročník byl kvůli covidu zcela odlišný a nejen, že celý Akcelerátor musel probíhat online, ale i finálová Startup Show. Bylo to napínavé pro nás organizátory i účinkující, protože taková už živá vysílání jsou. I přes všechny okolnosti posledních měsíců jsme udělali maximum pro to, aby byla Startup Show nezapomenutelným zážitkem pro prezentující projekty i diváky,“ popisuje Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra Centra podpory inovací VŠB-TUO.

V porotě letos zasedli 4 porotci. Investor Miloš Lukačka či expertka na People Operations and Culture Klára Horton. Tyto osobnosti doplnil vítěz 3. ročníku Radim Malinowski nebo koučka, lektorka a podnikatelka na volné noze Michaela Holišová. V průběhu akceleračního programu byli účastníkům k dispozici odborní mentoři – například Jaroslava Kořená z Impact Hub Ostrava či Matěj Kastner z ProRocketeers, kteří předali začínajícím podnikatelům cenné rady a tipy.

Z jedenácti týmů se do samotného finále před odbornou porotu dostalo pět nejlepších. Mezi ně patří projekty Šifrománie, Jonggle, Nilmore, ControlMe a ReNa.

Covid nám zamíchal kartami v mnoha oblastech. Utrpěla ekonomika, cestovní ruch nebo například kultura. Abychom se z tohoto náročného období co nejrychleji vzpamatovali, musíme pořádně zabrat. Více než kdy jindy potřebujeme odvážné nápady a lidi, kteří své vize dokážou realizovat. Moravskoslezský kraj inovace a podnikání podporuje dlouhodobě a Green Light patří mezi programy, které rozvoji našeho kraje napomáhají. Tři nejlepší projekty odměníme celkem 250 tisíci korunami,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

Vítězný projekt Nilmore, který vyrábí 100% recyklovatelné oblečení získal 150 000 Kč, druhou cenu, ve výši 70 000 Kč získal projekt Rena zaměřený na recyklaci nábojnic a výhru 30 000 Kč si odnesl tým Jonggle s aplikací sdíleného 3D tisku. Cenu SDE software solutions ve výši 30 000 Kč získal projekt Grincell zaměřený na ekologické pěstování a cenu rektora obdržela aplikace Anthony app, jež řeší problematiku dopravy a parkování.

Z vítězství máme velkou radost. Každý takový úspěch je pro nás zadostiučiněním po těch letech vývoje našeho produktu a jeho recyklace. StartUp show byla perfektně zorganizována stejně jako celý Green Light, ze kterého se stává program opravdu evropské úrovně,“ říká Mikuláš Hurta, autor vítězného projektu Nilmor.

Green Light je akcelerační program zaměřený na podporu podnikání. Za osm let jeho existence se do něj přihlásilo již 438 projektů a samotou Startup Show absolvovalo téměř 70 z nich. Organizátorem programu Green Light je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje a mnoha dalších podporovatelů.
Program Green Light je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Vloženo: 11. 5. 2021
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9730 - Kariérní centrum
Zpět