Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Diskuze o zelené budoucnosti Evropy proběhla IT4Innovations

Diskuze o zelené budoucnosti Evropy proběhla IT4Innovations
V sobotu 17. července jsme v IT4Innovations přivítali vážené hosty. Na plány a projekty Moravskoslezského kraje se přijel podívat sám Frans Timmermans.

Druhý nejdůležitější muž Evropské unie se netají tím, že v superpočítačích vidí budoucnost. I proto si pro své jednání s českými partnery vybral právě naše superpočítačové centrum.

 

Takto rušné sobotní dopoledne se v IT4Innovations hned tak nevidí. Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans debatuje v prostorách našeho centra o přechodu k nízkouhlíkové ekonomice a transformaci těžkého průmyslu. Diskuze se rozvíjí v rámci kulatého stolu s ministry Karlem Havlíčkem, Richardem Brabcem a třicítkou dalších partnerů z řad podnikatelské, akademické a neziskové sféry. „Obdivuji Ostravu, jak dokázala propojit minulost s budoucností, a přitom si udržet svou identitu: nevzdala se a vrhla se s hornickou vytrvalostí na těžbu dat. Doufám, že tyto zkušenosti využije i dalších 30 evropských uhelných regionů,” komentuje Frans Timmermans svou návštěvu Ostravy.

 

Dvojka Evropské komise a příznivce aut na čistý pohon také zavítal na datový sál, kde se podíval na naši Karolinu. Byl příjemně překvapen, když zjistil, že se náš nejnovější superpočítač umístil na 15. místě v žebříčku GREEN500, který sleduje energeticky nejúčinnější superpočítače světa.

 

Návštěvu Moravskoslezského kraje ukončil v Dolních Vítkovicích, kde se seznámil s projekty na přestavbu areálu, které budou hrazeny z evropského Fondu spravedlivé transformace. Více o návštěvě například v reportáži České televize.

 

Vloženo: 19. 7. 2021
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět