Kofolu jsem si vysnila

Rozhovor s Dominikou Vašnovskou

Přinášíme vám inspirativní rozhovor s Dominikou Vašnovskou, bývalou studentkou naší univerzity, která se ke konci studia rozhodla, že by chtěla pracovat pro úspěšnou firmu s nealkoholickými
nápoji - Kofolu. Velká výzva, ale povedlo se jí to! Už rok a čtvrt pracuje v centru sdílených služeb na pozici POS (point of sale) Analyst. Má na starost kontrolu a zpracování pohybů v pokladním systému UGO provozoven a kdo ví, kam se dále posune. Možností je spousta.

Jak ses do Kofoly dostala?

Než jsem se pro ni nadchla, procházela jsem si pracovní nabídky různých firem v Ostravě. Když se pak Kofola stala jasnou volbou, šla jsem na veletrh pracovních příležitostí kariéra+, kde měli stánek. Tam jsem vyplnila dotazník, následně mě pozvali na své kariérní dny a už to šlo ráz naráz. Vybrali si mě pro svůj trainee program a z toho jsem přešla do centra sdílených služeb.

Zní to až moc jednoduše.

Jednoduché to určitě nebylo, protože je o Kofolu velký zájem. Rozhodující byla asi návštěva kariérního dne, kde jsem udělala dobrý dojem. Nebylo to klasické výběrové řízení. Spíše takové seznámení s prostředím firmy, během kterého jsme měli sami sebe prezentovat před ostatními. Docela jsem si to užila. A abych nezapomněla, předem jsme museli poslat životopis a průvodní dopis.

A co se dělo potom?

Pár dnů na to se mi ozvali, jestli bych měla zájem o trainee program, který aktuálně chystají. Měla jsem z toho velkou radost, takže jsem okamžitě souhlasila. Ale vyhráno ještě nebylo, protože mě čekal pohovor. Přestože jsem byla trochu nervózní, všechno dopadlo dobře a nabídku jsem dostala.

A jak Kofolu hodnotíš s odstupem času? Je to tam stejně hravé a otevřené jako v reklamách?

Určitě. Třeba naše zázemí je opravdu moc hezké. Když potřebujeme na chvíli vypnout, stačí si zajít do relax zóny, kde si zahrajeme fotbálek nebo si zabalancujeme na podložce. A máme tam super výhled na vnitřní vodopád. Mezi lidmi panuje přátelská atmosféra, která pomáhá vytvářet dobré podmínky pro práci. S většinou kolegů si tykám, což je fajn.

Byl pro tebe nástup šok? Je to jiné než studium na vysoké.

Překvapilo mě, jak se ve firmě každý s každým zná. Jak se mezi sebou všichni hezky zdraví, a to včetně generálních ředitelů, se kterými se člověk denně potkává na chodbě nebo u oběda v naší restauraci. Asi díky tomu jsem žádný negativní šok nezažila. Začleňovala jsem se postupně a kolegové z oddělení mi hodně pomohli.

Co bys doporučila budoucím absolventům při hledání zaměstnání?

Důležité je mít kvalitní strukturovaný životopis a umět napsat průvodní dopis. Snažit se aktivně vyhledávat a účastnit se akcí, které člověka posunou nebo mu dají příležitost se potkat se zástupci firem. Doporučuji zajít na nějaký workshop nebo veletrh. U samotného pohovoru se nebát prodat a mít dostatečný přehled o dané společnosti.

Vloženo: 5. 8. 2021
Útvar: 9730 - Kariérní centrum