Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

VŠB-TUO podepsala Memorandum o spolupráci s Frýdeckou skládkou a společností DISTEP, týkat se bude energií

VŠB-TUO podepsala Memorandum o spolupráci s Frýdeckou skládkou a společností DISTEP, týkat se bude energií
VŠB – Technická univerzita Ostrava ve čtvrtek 11. listopadu podepsala Memorandum o spolupráci s Frýdeckou skládkou a akciovou společností DISTEP, která je dodavatelem tepelné energie (a nejen jí) ve Frýdku-Místku.

Všechny tři strany chtějí co nejdříve po uzavření Memoranda zahájit užší spolupráci, která se bude týkat vytvoření konkrétních podmínek a nástrojů pro podporu a rozvoj výzkumu a vývoje termických procesů, a to zejména pyrolýzní přeměny plastů na produkty nezatěžující životní prostředí, které budou využity i při výrobě tepelné energie. Princip pyrolýzyje velmi starý, jeho podatatou je rozklad materiálu, v tomto případě plastu, za vyšší teploty bez přístupu volného kyslíku. Vzniklé produkty můžeme využít ve výrobě tepelné energie. Cílem je také popularizace tématu.

VŠB-TUO, Frýdecká skládka i DISTEP budou spolupracovat také v oblasti využívání elektrické energie, získávaná ze slunečního záření ve formě pokročilých solárních technologií, které zvyšují účinnost existujících fotovoltaických a jím podobných zařízení, bez výrazné uhlíkové stopy zanechané výrobou nových energetických komponent do inovovaných fotovoltaických zařízení. Spolupráce se bude týkat i rozvoje výroby a akumulace vodíku, jakožto dalšího alternativního energetického zdroje.

Vloženo: 12. 11. 2021
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět