Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta strojní získala cenu reklamní efektivity Effie Awards

Fakulta strojní získala cenu reklamní efektivity Effie Awards
Velkým úspěchem na poli nikoli vědeckém, nýbrž marketingovém se může od nynějška chlubit Fakulta strojní VŠB-TUO. Za mimořádné výsledky náborové kampaně V hlavní roli strojař, která v roce 2020 přilákala ke studiu o téměř 38 % více zapsaných uchazečů, ji ocenila porota jedné z nejprestižnější reklamních cen Effie Awards.

V kategorii Kampaně veřejné správy se fakulta utkala s několika konkurenty, ovšem do finále prošly pouze dvě instituce. A obě z univerzitního prostředí. Fakulta strojní VŠB-TUO získala za své náborové snahy dokonce zlato a zařadila se tak mezi naprosté špičky v tomto oboru. To se během finálového večera podařilo pouze několika málo soutěžícím včetně soupeře ze stejné kategorie, a sice Masarykově univerzitě.

Porota Effie Awards se během hodnocení zaměřila především na výsledky kampaně a hodnotila, do jaké míry se fakultě podařilo naplnit stanované cíle. V tomto ohledu Fakulta strojní s kampaní V hlavní roli strojař, za níž stojí agentura Action Please, uspěla na výbornou. Kladně porotci hodnotili také kreativní a exekuční část kampaně inspirované filmy a myšlenkou, že strojař hraje hlavní roli v moderním světě. Součástí kampaně je kromě povedených videí také microsite vhlavniroli.cz.

Autor: Mgr. Lada Poštulková, PR koordinátorka fakulty

 

Vloženo: 2. 12. 2021
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: FS - Fakulta strojní
Zpět