Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Studenti VŠB-TUO reprezentovali na MS ve florbale

Na nedávno skončených MS florbale mužů i žen měla své zastoupení také VŠB-Technická univerzita Ostrava. Na MS mužů v Helsinkách reprezentovali Jiří Besta, Matyáš Šindler, Ondřej Vítovec a také náš absolvent Adam Delong, který v lednu 2021 úspěšně vykonal státní závěrečné zkoušky.

V reprezentačním dresu ČR žen jsme mohli vidět nejmladší z našich studentů – reprezentantů Michaelu Kubečkovou, která je studentkou prvního ročníku EKF.

Český národní tým mužů si na turnaji vedl velmi dobře. Skupinu zakončil na 2. místě za týmem Švýcarska, se kterým prohrál těsně 2:4. V dalším průběhu turnaje Češi nenechali nic náhodě a probojovali se až do semifinále. V něm je čekal velký favorit celého turnaje, domácí výběr Finska. V tomto zápase Češi dlouho vedli, ale nakonec 49 vteřin před koncem vstřelili Finové rozhodující branku na konečných 3:2.

Bc. Jiří Besta v dresu národního týmu

Čechy tak čekal zápas o bronz, kde se utkali opět s týmem Švýcarska. Zápas se pro ně nevyvíjel vůbec dobře. Na začátku třetí třetiny český tým ztrácel 2 branky, ale nevzdal se a těsně před koncem utkání při hře bez brankáře srovnal na 3:3 a šlo se tedy do prodloužení. V něm rozhodl o bronzových medailích pro český výběr Filip Langer. Ve finále turnaje se střetly týmy Finska a Švédska. Po vypjatém zápase se z titulu mistrů světa radoval výběr Švédska.

Češi si z turnaje odvezli po 7 letech cenný kov a věříme, že opět s přispěním našich studentů se pokusí na tento úspěch navázat ve Švýcarsku, kde se bude konat MS 2022.

Michaela Kubečková s družstvem žen nakonec obsadily na MS ve Švédském městě Uppsala nepopulární 4.místo. Rovněž MS žen opět vyhrál výběr Švédska. "Děkujeme studentům za reprezentaci VŠB-TUO na MS 2021 i v rámci univerzitních soutěží v roce 2021 a přejeme hodně úspěchů do dalších let," říká Roman Vala z Institutu tělesné výchovy a sportu.

Text: Roman Vala

Vloženo: 5. 1. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností