Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Formula Student dorazila do Světa techniky. Zdrží se minimálně rok

Formula Student dorazila do Světa techniky. Zdrží se minimálně rok
Konstruktérem formule ve dvaceti? Na Fakultě strojní VŠB-TUO žádný problém. To je hlavní poselství interaktivní expozice Formula Student Ostrava, kterou na konci ledna fakulta slavnostně otevřela v Dolních Vítkovicích.

Atraktivní expozici ve Světě techniky připravila Fakulta strojní ve spolupráci s Dolními Vítkovicemi. Na návštěvníky areálu čeká zábavný program – mohou si vyzkoušet, jaké to je pilotovat formuli či přezouvat vozu pneumatiky. Expozice veřejnosti nabídne kromě modelu i simulátoru formule mnoho zajímavých informací ze světa techniky a mezinárodních soutěží Formula Student, kterých se ostravský tým pravidelně účastní.

Studenti z týmu Formula TU Ostrava strávili nad návrhy a tvorbou expozice v dílně desítky až stovky hodin. Práci jim neulehčila ani pandemie, která jim na dlouhou dobu znemožnila vstup na univerzitní půdu. Po roce a půl náročných příprav ale expozice spatřila světlo Světa techniky. Na konci ledna ji slavnostně otevřeli zástupci fakulty, Dolních Vítkovic i průmyslové sféry a od té doby ji může navštívit kdokoli.

Cílem expozice je návštěvníkům z řad žáků základních i středních škol ukázat, že studovat techniku už rozhodně není nuda. Že se už během studia mohou zapojit do praktických projektů a stát se třeba konstruktérem formule. Expozice studentské formule bude ve 2. patře Světa techniky v Dolních Vítkovicích k dispozici minimálně po celý tento rok, a to každý den od 10 do 18 hodin.

Autor textu: Mgr. Lada Poštulková, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO
Autor fotografie: Tomáš Sláma, AVS VŠB-TUO

Vloženo: 8. 2. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: FS - Fakulta strojní
Zpět