Platnost příspěvku skončila 29. 2. 2024!

GeoGebra Institut Ostrava: Chceme studentům zatraktivnit matematiku

Už šest let se nadšenci do dynamického matematického programu GeoGebra snaží jeho prostřednictvím podpořit a zpestřit výuku matematiky. Předmět často nepopulární, zato skutečně důležitý.

GeoGebra Institut Ostrava vznikl při VŠB-TUO v lednu 2016 jako třetí podobné sdružení v České republice. Zástupci kateder matematiky z fakult strojní a stavební pomáhají svou činností popularizovat matematiku i technické obory obecně.

Hlavní aktivitou institutu je tvorba dynamických studijních pomůcek, které jsou nejen studentům k dispozici na webu ggi.vsb.cz. Častou činností je i spolupráce se základními a středními školami v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Za dobu svého působení uspořádal institut pro žáky a učitele přes 50 workshopů. Jeho členové se účastní také konferencí a nechybí ani na popularizačních akcích univerzity.

Za Fakultu strojní přejeme, ať se GeoGebra Institutu Ostrava daří i v dalších letech a ať jeho členy neopustí energie, s jakou se vrhají do všech svých aktivit.

GeoGebra. O co vlastně jde?

GeoGebra je volně dostupný bezplatný software pro všechny úrovně vzdělávání. Spojuje geometrii, algebru, statistiku a analýzu do jednoho snadno použitelného balíčku, který lze využívat na všech hlavních počítačových i mobilních platformách. Slouží především žákům a učitelům. Nabízí velké množství nástrojů pro tvorbu interaktivních výukových materiálů a pro názorné řešení geometrických konstrukcí a úloh nejen z matematiky, ale i fyziky, zeměpisu a dalších oborů.

Text: kolektiv GeoGebra Insitutu Ostrava a Mgr. Lada Poštulková, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO

Foto: archiv GeoGebra Institutu Ostrava

Vloženo: 24. 3. 2022