Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Nový design prvků motocyklu Indian dostali na starost studenti

Nový design prvků motocyklu Indian dostali na starost studenti
Zajímavý úkol čeká na dva studenty bakalářské specializace Design průmyslových výrobků na Fakultě strojní VŠB-TUO. Svou závěrečnou práci zaměří na design prvků určených k přestavbě motocyklu značky Indian na speciální model, který bude sloužit k doručování zásilek.

Studenti se díky spolupráci Katedry konstruování se zastoupením amerického výrobce motocyklů Indian v Ostravě dostali k netradičnímu tématu závěrečné práce. Tři měsíce budou pracovat na novém designu přední kapotáže a přepravních kufrů pro specifický motocykl Indian Scout Bobber, který těmito úpravami připraví na doručování zásilek. Balíky bude moci řidič uložit do přepravních kufrů, zatímco přední kapotáž mu bude sloužit k odložení psacích potřeb či digitálního zařízení, bez nichž se při předávání zásilky neobejde.

Ryze praktické téma prací se tak při úspěšné realizaci dostane přímo do praxe a k lidem. Motorka má totiž sloužit logistické společnosti UPS při doručování balíků. Díky práci studentů z Katedry konstruování se tak ideově propojí dvě významné americké společnosti založené v první dekádě 20. století – Indian Motorcycle a UPS.

Nápad na přestavbu motocyklu vznikl v ostravském zastoupení značky Indian jakožto přirozený vývoj spolupráce s Restaurátorskou dílnou, v níž by se měl letos na jaře oprav dočkat ještě jeden Indian, tentokrát historický.

Text: Lada Poštulková, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO

Foto: Archiv Katedry konstruování

Vloženo: 28. 3. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět