Platnost příspěvku skončila 29. 2. 2024!

Ekonomická fakulta získala certifikaci ACCA pro své studenty

Ekonomická fakulta VŠB – Technická univerzita Ostrava opětovně získala významnou akreditaci s celosvětovou působností od mezinárodní profesní organizace ACCA pro období 2022 až 2026.

V rámci akreditovaného magisterského studijního programu Finance a účetnictví: specializace Účetnictví a daně mají jeho absolventi možnost získat až 4 výjimky ze zkoušek ACCA a zároveň využít zlevněných poplatků při studiu ACCA. „Toto nové uznání navazuje na dřívější akreditaci z let 2016 až 2021. Studenti specializace Účetnictví a daně mají o vstup do ACCA velký zájem,“ přibližuje Jana Hakalová, vedoucí Katedry účetnictví a daní. Do ACCA každoročně vstupuje až 15 studentů, a to zejména ti, kteří chtějí pracovat jako auditoři ve velkých auditorských společnostech. „VŠB-TUO díky Ekonomické fakultě patří mezi 8 univerzit v ČR, které pro své studenty tuto zajímavou možnost připravila,“ dodává vedoucí katedry.

ACCA kvalifikace je známkou širokých znalostí v oboru financí a předpokladem kariérního růstu. Kvalifikace ACCA je celosvětově uznávaná a potvrzuje, že její držitelé spravují finance kvalitně, eticky a profesionálně. ACCA poskytuje jasnou výhodu na pracovním trhu a dává šanci uspět v dnešním dynamickém světě financí. Zaměstnavatelé vyhledávají zaměstnance s kvalifikací ACCA, protože jejich znalosti garantují schopnost strategického myšlení i profesionální přístup s důrazem na etické hodnoty. ACCA zajišťuje svým členům přístup k celoživotnímu vzdělávání a propojení s profesionály z oboru. ACCA nabízí studentům akreditovaných oborů VŠ zvýhodněnou registraci v rámci programu ACCA Accelerate. Tito studenti mohou rovněž získat výjimky z některých zkoušek a urychlit si tak cestu k členství v ACCA, což ocení i budoucí zaměstnavatelé. V průběhu studia mají k dispozici mnoho studijních materiálů a podkladů ve formě např. webinářů, online podpory či dalších přednášek.

Student ACCA musí uspět ve 13 zkouškách, ve kterých prokáže, že teorii umí použít v praktických příkladech. Je třeba získat 3 roky relevantní praxe a osvojit si principy etiky v byznysu. Praxi je možné získat průběžně nebo až po dokončení všech zkoušek. Po splnění těchto 3 částí se uchazeč stane členem ACCA.

ACCA je mezinárodní organizace, která sdružuje odborníky v různých oblastech financí a účetnictví. V současné době sdružuje ACCA více než 233 tisíc členů a 539 tisíc budoucích členů v téměř 180 zemích světa. Členové ACCA pracují ve finančním řízení, controllingu, auditu nebo poradenství u mezinárodních i českých společností. Více o ACCA také na jejích webových stránkách.

Text: Ing. Jana Hakalová, Ph.D., vedoucí Katedry účetnictví a daní EKF; Ing. Barbora Urbanovská, Vztahy s veřejností

Foto: archiv EKF

Vloženo: 4. 4. 2022