Platnost příspěvku skončila 29. 6. 2023!

Nová laboratoř virtualizace a sítí na FEI

Se zahájením letního semestru máme pro vás horkou novinku. Tou je nová laboratoř zaměřená na virtualizace a počítačové sítě.

Laboratoř je vedena pod taktovkou Ing. Lukáše Kapičáka z Katedry telekomunikační techniky a je dimenzována až pro dvanáct studentů. Laboratoř je zařízena tak, že podél stěn jsou rozmístěny pracovní stanice a uprostřed stojany, ve kterých jsou servery, jednodeskové počítače, patchpanely s rozvody a další komponenty potřebné k realizaci laboratorních úloh.

Vzhledem ke zkušenostem z posledních dvou let byl koncept laboratoře od počátku tvořen tak, aby umožňoval distanční výuku. Studenti mohou realizovat úlohy vzdáleně a současně sledovat přes instalované kamery výklad vyučujícího, poznámky na tabuli a kontrolovat situaci ve stojanech. Kurzy, ve kterých bude laboratoř využívána, jsou: Síťová infrastruktura, Praktikum v komunikačních sítích I a II, Virtualizace I a II.

Vloženo: 18. 2. 2022
Útvar: 404 - Oddělení propagace a vnějších vztahů