Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2023!

Darování krve s CITem

Darování krve s CITem
Na konci roku 2021 jsme si dali předsevzetí, že v novém roce uděláme dobrou věc a společně půjdeme darovat krev. Bezpříspěvkové darování krve je uvědomělým činem, který může pomoci při léčbě onemocnění, výrobě léků, ale především také při záchraně života.

Takže jsme se v úterý 18. 1. 2022 v počtu 10 zaměstnanců CIT a personálního oddělení vydali společně darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Každý dárce musel nejprve projít vstupním pohovorem zahrnujícím vyplnění dotazníku, měření tlaku a teploty a testovací odběr, zda může dárce darovat krev. Samotný odběr krve pak trval pět až dvanáct minut. Po odběru následoval zasloužilý patnáctiminutový odpočinek a sladká odměna.

Byli mezi námi stálí dárci krve, ale hlavně noví dárci, kteří jsou v této době moc potřeba. Ti obdrželi Krůpěj krve–⁠ ocenění udělované Červeným křížem za první bezpříspěvkové darování krve.

Děkujeme Krevnímu centru FNO, jeho odbornému a milému personálu za milé přijetí a podporu. Přislíbili jsme si, že v této společné akci budeme i v budoucnu pokračovat.

 

Text: Ing. Bc. Monika Poledníková, Bc. Jana Stočková, Centrum informačních technologií

Foto: CIT

Vloženo: 2. 3. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět