VŠB-TUO rozšířila svou sbírku umění

VŠB – Technická univerzita Ostrava na konci března rozšířila svou sbírku uměleckých děl o obrazy malíře, grafika a pedagoga Vladislava Oslizloka. Škole je darovala jeho manželka paní Eva Oslizloková.

Předání obrazů proběhlo za přítomnosti paní Evy Oslizlokové, prorektora pro kvalitu a investiční výstavbu doc. Ing. et Ing. Františka Kudy, CSc., doc. Ing. arch. Evy Špačkové, Ph.D., vedoucího útvaru investic a majetku Pavla Podveského, univerzitního grafika Ing. Argira Ziovského a Ing. Šárky Žídkové. Po podpisu darovací smlouvy skupina diskutovala o životě a dílech karvinského malíře. Dvanáct obrazů bude nově zdobit prostory Hornicko-geologické fakulty i rektorát VŠB-TUO.

Vladislav Oslizlok se narodil 17. dubna 1934 v Petrovicích u Karviné, vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu, obor užité a dekorativní malby v Uherském Hradišti. Specializované výtvarné studium ukončil na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Čtrnáct let pracoval jako propagační výtvarník v dolech OKD. Dále také vyučoval jako středoškolský profesor na středních školách v Karviné, Ostravě, anebo Orlové. Vladislav Oslizlok svou tvorbu orientoval na malbu, užitou grafiku a užitou plastiku. Provedl i několik realizací do architektury.

Vloženo: 28. 3. 2022