Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

VŠB-TUO podporuje evropskou iniciativu #ScienceForUkraine

#ScienceForUkraine, komunita dobrovolníků z řad studentů a vědců z akademických institucí v Evropě a po celém světě, vytvořila platformu, na které se shromažďují a šíří informace o možnostech podpory na univerzitní, národní a mezinárodní úrovni pro studenty a vědecké pracovníky z ukrajinských univerzit, kteří byli přímo postiženi ruskou invazí.

Jakým způsobem se může univerzita zapojit a jaké formy podpory lze nabídnut?

Pomoci lze různými způsoby, a i ta nejmenší podpora má význam. Na portále #ScienceForUkraine lze prostřednictvím interaktivních formulářů, "Submit a new academic position" nebo "Submit a new academic transfer", vkládat konkrétní nabídky pro vysokoškolské studenty a vědecké pracovníky z Ukrajiny (např. možnost udělení stipendia, návštěvy výzkumných pracovníků, poskytnutí zaměstnání na částečný/plný úvazek, ubytování na koleji nebo v ubytovacím zařízení pro hosty univerzity, ale také podpora pro doprovázející rodinné příslušníky, kancelářské prostory, počítač s přístupem k internetu, přístup do knihovny a/nebo laboratoře atd.). Všechny aktuální nabídky jsou zveřejněny na webových stránkách #ScienceForUkraine v sekci "Current help offers" a dale propagovány na sociálních sítích jako je Twitter, Instagram, LinkedIn a Facebook.

Na celoevropskou platformu #ScienceForUkraine je napojena i centrální česká platforma www.researchin.cz, kterou provozuje přímo řízená organizace MŠMT – Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Kabinetem ministryně pro vědu, výzkum a inovace Úřadu vlády ČR. I pro tyto účely byl vytvořen jednoduchý formulář pro vyplnění nabídky pozic, jež daná instituce nabízí. Veškeré nabídky jsou automaticky zveřejněny na centrální platformě RESEARCH IN, na českém portálu Research Jobs, a v případě vyplnění sekce #ScienceForUkraine i na platformě evropské iniciativy Science for Ukraine. Pro bližší informace se, prosím, obraťte na researchin@dzs.cz.

Vloženo: 29. 3. 2022
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie