Absolventky stáže v IT4Innovations získaly mezinárodní ocenění

Skvělá týmová práce, srozumitelná komunikace vědeckých výsledků a aktivní psaní článků na blog. To jsou důvody, pro které porota mezinárodního ocenění PRACE Summer of HPC Awards ocenila Jenay Patel a Carolu Ciaramelletti za práci na projektu, který mentorovali kolegové z IT4Innovations.

Obě nadějné vědkyně zkoumaly v létě 2021 molekulární dynamiku na kvantových počítačích. A to v rámci osmitýdenní stáže PRACE Summer of HPC, kterou absolvovaly v IT4Innovations pod vedením mentorů Martina Besedy a Stanislava Paláčka. Cenu s názvem PRACE Summer of HPC 2021 HPC Ambassador Award za rok 2021 si studentky převzaly osobně, ve čtvrtek 24. března na slavnostním ceremoniálu během konference EuroHPC Summit Week 2022.

Své zkušenosti z IT4Innovations Carola Ciaramelletti, studentka fyziky kondenzovaných látek z Università degli studi dell’Aquila, a Jenay Patel, která studuje chemické inženýrství na Univerzitě v Nothinghamu, pravidelně popisovaly na blogu. Porota ocenila, že vědecký projekt vysvětlovaly jazykem, kterému byli schopni porozumět i neakademici. Kromě toho porotci vyzdvihli prezentační video, ve kterém mladé vědkyně stručně vysvětlily, co přesně zkoumaly. Za týmovou spolupráci, která se promítla do všech výše zmíněných výstupů stážistek, je porota titulovala HPC ambasadorkami.

PRACE Summer of HPC je osmitýdenní vzdělávací program pro nadějné studenty a studentky z celé Evropy, který kombinuje různé vědecké disciplíny a využití HPC technologií. V roce 2021 se uskutečnil devátý ročník s 66 účastníky, kteří pracovali ve dvojicích na konkrétním projektu. V IT4Innovations jsme přivítali hned čtyři studenty. Kromě Jenay Patel a Caroly Ciaramelletti také Lucia Absalom Bautista a Spyridanus Andreas Siskos, kteří pod vedením Jiřího Tomčaly pracovali na projektu kvantových algoritmů a jejich aplikací.

Více o projektu Caroly a Jenay

Blog Caroly Ciaramelletti, Blog Jenay Patel