Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Erasmus+? Možná příští semestr

Možná si říkáte totéž, co student EKF Daniel Pastor.

Přesně taková byla moje odpověď pokaždé, když jsem během dosavadního studia dostal otázku
na téma Erasmus+. S dnešní zkušeností se sám sobě divím.

I když jsem chtěl už od prváku na studijní pobyt vyjet, jsem člověk, který nerad dělá velká rozhodnutí. Trvalo mi tři roky, než jsem se rozhoupal. I když se zdá celý proces poměrně komplikovaný, je do té míry efektivní, že když jsem se ve čtvrťáku konečně rozhodl, k mému překvapení jsem jím i se svým flegmatickým přístupem prošel v podstatě bez problému. Ačkoli jsem chtěl vyjet za jihozápadním temperamentem, pro svůj pobyt jsem si vybral prosluněný, ve vinicích položený Maribor. Univerzu v Mariboru, jak se říká mariborské univerzitě, jsem si vybral, protože nabízela nejvíce shodných předmětů. K mému úžasu ale nejvíce Erasmáků přijelo právě ze Španělska.

Ze začátku jsme se potkávali všichni Erasmáci poměrně často, ať už to bylo na „welcome weeks“, v klubech, nebo občas i ve škole. Kvůli všudypřítomného covidu ale pak kluby zavřely, takže jsem nejvíce času trávil se skupinkou Čechoslováků, se kterou jsem bydlel na koleji. Projeli jsme spolu poměrně velkou část Slovinska, taky kousek severní Itálie a byli jsme dokonce i v Řecku. Jsou to pro mě nezapomenutelné zážitky s partičkou lidí, které už jinde nepotkám. Není důležité,
kam vyjedeš, ale že vyjedeš.

Text: Bc. Daniel Pastor, EKF

Vloženo: 6. 6. 2022