Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 29. 12. 2023!

Fakulta strojní VŠB-TUO představí novou studentskou formuli

Fakulta strojní VŠB-TUO představí novou studentskou formuli
Tým Formula TU Ostrava, který tvoří studenti z Fakulty strojní VŠB-TUO, představí v pátek 27. května 2022 nový monopost.

Tým Formula TU Ostrava, který tvoří studenti z Fakulty strojní VŠB-TUO, představí v pátek 27. května 2022 nový monopost. Jeho přípravou strávili členové týmu celý uplynulý rok a chystají se s ním vyrazit na mezinárodní soutěže v Holandsku, Česku a Chorvatsku. 

Oficiální odhalení nového, v pořadí již sedmého vozu, který vyvíjejí studenti strojařiny ve svém volném čase, se uskuteční v pátek 27. května 2022 od 11:00 v prostorách Univerzitní auly (místnost UA2). Vector 07 se oproti svým předchůdcům dočkal nového designu, který by ho měl odlišit od ostatních vozů na trati, a také důležitých úprav, jež by týmu měly pomoci uspět jak ve statických, tak i dynamických (závodních) disciplínách. 

Mezinárodních závodů Formula Student se většinou účastní okolo pětačtyřiceti týmů z celé Evropy i světa. Ostravským konstruktérům se letos podařilo obstát v náročných vstupních testech, v nichž si vysloužili účast ve třech kláních. „Vybrali jsme si závody v Holandsku, Česku a Chorvatsku. Našim cílem je probojovat se do TOP 10, u nás možná i do TOP 5,“ nastiňuje ambice týmu jeho kapitán Lukáš Kapera. 

Nejprve se dvacetičlenný tým z VŠB-TUO podívá do Holandska, a to už v půli července. Výsledky se týmům v sezóně sčítají, loni to v kategorii spalovacích motorů stačilo na devadesáté místo z celkem šesti set účastníků z celého světa. O umístění v první stovce tabulky bude tým Formula TU Ostrava usilovat s vylepšeným vozem. Při vývoji se letos studenti soustředili především na management kvality. „Naší prioritou byly lepené spoje, kvůli nimž jsme loni nedojeli závod. Zaměřili jsme se na jejich výpočty, kontrolu a testování,“ vysvětluje bývalý kapitán týmu Samuel Cienciala. 

Studentský projekt Formula TU Ostrava funguje na Fakultě strojní VŠB-TUO již sedmým rokem. Závodní vozy studenti vyvíjí ve svém volném čase, a kromě vylepšování svých konstruktérských dovedností nabývají samostatnosti, zodpovědnosti, základních manažerských dovedností a naučí se komunikovat

 

Vloženo: 23. 5. 2022
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět