Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

k+ portál pod kůží aneb PROČ TAM MÁŠ BÝT

k+ portál už nějakou dobu funguje a fungovat bude. Ptáš se, proč je dobré v k+ portále být?

k+ portál pod kůží aneb PROČ TAM MÁŠ BÝT

Protože hlava není pátrací balón…a ty si nemůžeš pamatovat vše. Tvoje kariéra totiž nezačíná až PO škole, ale nejpozději už na škole.  Toto uvědomění dělí ty úspěšné od neúspěšných. Tím, že si vyplňuješ a aktualizuješ pravidelně profil o své úspěchy, kurzy, brigády, zkušenosti, si tvoříš své kariérní portfolio. A když budeš chtít reagovat na nějakou nabídku, nebo si budeš chtít vytvořit své CV, stačí vyexportovat z k+ portálu své portfolio….nemusíš dlouze přemýšlet nad tím, co jsi vlastně dokázal nebo dokázala a mučit se nad klávesnicí s hlavou v dlaních. Prostě klikneš na tlačítko „exportovat CV“.

Protože být v pravý čas na pravém místě rozhoduje. Na trhu práce recruiteři zažívají poslední roky peklo. Práce a pozic je hodně, lidí málo. Řekneš si „pohoda“. Kdo chce práci, najde si ji, tak proč se nervovat. Tady ale přece nejde o to najít si „nějakou“ práci. Jde o možnost výběru. O to moci si vybrat práci, kterou chci já. Která mi bude dávat smysl. Mysli! Kdo dříve přijde, ten dříve žere… hmmm? A kdo chce zbytky?

Protože jít štěstíčku naproti se vyplatí! Zaměstnavatelé si studenty v k+ portálu vyhledávají podle toho, co umí. Musíš mít ale vyplněný profil! Nech se najít, neschovávej se! V k+ portálu si můžeš taky vybrat a označit své top zaměstnavatele. Budou se ti pak prioritně zobrazovat jejich nabídky. PLUS, i když zrovna nic nehledáš a chceš se soustředit na školu a večírky, budeš mít přehled, koho nejčastěji zaměstnavatelé a proč hledají. A budeš připraven, až TEN pravý čas přijde.

Repre je repre. Báňská jsi ty a ty jsi báňská! Chodíš na derby mezi VŠB-TUO a OU? Cítíš hrdost, když univerzita vyhrává? Když je nejlepší? To neplatí jen pro hokejový tým. I ty jsi VŠB-TUO. Reprezentuješ její jméno. Vším, co děláš, tvoříš její jméno.  Ty jsi to, co představuje, jak ji vnímají ostatní. Když ji budou zaměstnavatelé vnímat jako prestižní a kvalitní univerzitu, budou tak vnímat i TEBE. Mysli na to, když si budeš vyplňovat svůj profil. Mysli na to u pohovoru a mysli na to i v práci!

Rekapitulace

1.       Udělej si z k+ portálu svou databázi, svůj profesní deníček.

2.       Vybírej si a nečekej na zbytky!

3.       Nechej se najít.

4.       Tvůj úspěch je i úspěchem univerzity a naopak.

Vloženo: 30. 5. 2022
Kategorie:  Informace pro studenty