Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Menza VŠB-TUO regionálním vítězem MSK v soutěži Kantýna roku 2022

Menza VŠB-TUO regionálním vítězem MSK v soutěži Kantýna roku 2022
Ubytovací a stravovací služby VŠB-TUO se mohou pochlubit oceněním v soutěži Kantýna roku. Naše Menza se stala regionálním vítězem za Moravskoslezský kraj.

Ubytovací a stravovací služby VŠB-TUO se mohou pochlubit cenou v soutěži Kantýna roku. Menza  se stala regionálním vítězem soutěže. Organizátoři ji osobně navštívili, což bylo stěžejní pro hodnocení a kontrolu v rámci soutěže. 

 

 

Podrobnosti připravujeme. Níže najdete rozhovor s ředitelem Ubytovacích a stravovacích služeb VŠB-TUO Tomášem Otipkou z roku  2020.

O soutěži:

Kantýna roku je celostátní soutěží, oceňující jak podnikající v segmentu společného zaměstnaneckého stravování, tak zaměstnavatele v jejich kontinuální péči o zaměstnance formou podpory zaměstnanecké jídelny, kantýny nebo výdejny.

V soutěži se hodnotí dvě hlavní oblasti - část služby, kterou využije zákazník, a druhou je zázemí a provoz jídelny a kuchyně. Pro zákazníky i pro hodnocení je důležitým aspektem nejen kvalita podávaného jídla, ale zejména celkové složení a variabilita nabízených pokrmů, úroveň vybavení stravovacího prostoru, rychlost odbavení zákazníka, profesionální přístup obsluhy, aj. V zázemí je zásadní profesionalita personálu, koncept chodu kuchyně, dodržování hygienických norem, technologická příprava pokrmů, skladba základních surovin, minimální používání průmyslově zpracovaných přípravků, podpora místních dodavatelů a využívání sezónní nabídky surovin. Mezi hodnocená kritéra patří třeba i odpadové hospodářství a bezodpadový koncept. 

Vloženo: 6. 6. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět