Platnost příspěvku skončila 8. 11. 2022!

2nd Czech-German Workshop for Industrial Research and Innovation "Energy System Solutions for the Future"

15. 11. 2022, 8:30 - 16:00
 German Embassy in Prague

VŠB – Technická univerzita Ostrava společně se svými partnery Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology IWU a Fraunhofer Institute for Chemical Technology ICT Vás srdečně zve na v pořadí již druhý Česko-německý workshop zaměřený na výzkum a inovace pod názvem "Energetická systémová řešení pro budoucnost", který se uskuteční 15. listopadu 2022 na Velvyslanectví SRN v Praze. Cílem workshopu je představit možnosti spolupráce s Fraunhofer Innovation Platform for Applied Artificial Intelligence for Materials & Manufacturing at VSB – Technical University of Ostrava (FIP-AI@VSB-TUO). Na workshopu vystoupí zástupci všech partnerů zapojených do inovační platformy a také zástupci CzechInvest a Technologické agentury ČR.

Neváhejte prosím předat tuto pozvánku všem kolegům ve Vaší společnosti, které by tato akce mohla zajímat. Podrobné informace včetně předběžného programu a registrace naleznete zde.

Základní informace o FIP-AI@VSB-TUO

V rámci spolupráce v oblasti průmyslové výroby Fraunhofer-Gesellschaft spolupracuje s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO). Partneři zkoumají a rozvíjí potenciál, který nabízejí technologie pro správu energie, umělou inteligenci (AI) a inteligentní výrobu v průmyslu. Fraunhoferova inovační platforma pro aplikovanou umělou inteligenci pro materiály a výrobu na VŠB – Technické univerzitě Ostrava (FIP-AI @ VSB-TUO) zahájila svou činnost 1. června 2021.

Cílem spolupráce je výzkum a vývoj inovativních systémů akumulace tepelné energie v průmyslu na základě modulárních konceptů systémů akumulace a rekuperace tepla a propojení tohoto přístupu s řešeními pro digitální výrobní technologie a integrací do procesních řetězců. Další vývoj a vysoce specializované aplikace AI jsou rozhodujícím faktorem v každém kroku tohoto procesu.

V rámci této ambiciózní iniciativy přispívají všichni partneři svými vlastními odbornými znalostmi: VŠB-TUO v oblasti umělé inteligence a výpočetní techniky nové generace, Fraunhofer ICT v oblasti výzkumu materiálů a energetických systémů, a Fraunhofer IWU v oblasti výrobních technologií a výroby. Spojení těchto kompetencí umožňuje partnerům nabízet obzvláště výkonná řešení pro celý průmyslový hodnotový řetězec.

Vloženo: 22. 6. 2022
Kategorie:  Chystané akce