Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Studenti VŠB-TUO přivezli z Českých akademických her 14 medailí

Na největší domácí sportovní univerzitní soutěži, Českých akademických hrách (ČAH), startovali také studenti VŠB-TUO, kteří univerzitu skvěle reprezentovali jak v kolektivních, tak i individuálních sportech. Z Českých Budějovic dovezli 14 cenných kovů.

Sportovci získali 5 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile. Do bodovací soutěže univerzit tak nasbírali 31 bodů, což jim ve velké konkurenci univerzit a vysokých škol (účastnilo se jich 30), přineslo 9. místo.

Do závěrečného turnaje v kolektivních sportech postoupila čtyři družstva VŠB-TUO. "Obrovskou radost jsme měli z futsalového týmu, který v turnaji nenašel přemožitele a vyhrál tak bez jediné porážky," přibližuje Jiří Žídek z Institutu tělesné výchovy a sportu. Naši futsalisté ve finále přehráli tým Masarykovy univerzity 3:0 a získali titul akademických mistrů České republiky pro rok 2022. Mužský florbalový tým vybojoval bronz, florbalistky VŠB-TUO skončily na  4. místě, volejbalistky pak na 6. příčce.

Zlatí futsalisté

V individuálních sportech se VŠB-TUO nejvíce dařilo v stolním tenise. "Naši reprezentanti a reprezentantky vybojovali celkem 7 medailí a do bodovací soutěže univerzit přispěli 17 body," dodává Žídek. Titul akademického mistra ČR ve dvouhře vybojoval Tomáš Martinko, úspěšný byl i v mixu, ze kterého si také odnesl nejcennější kov, a společně s Alešem Rusnákem získal bronz ve čtyřhře. Rusnak přidal do medailové sbírky stříbro v mixu a bronz ve dvouhře. V ženských soutěžích získala Markéta Ševčíková dvě stříbrné medaile (dvouhra a čtyřhra).

V atletických soutěžích vybojovala titul akademické mistryně ČR oštěpařka Ivana Koktavá, mílař Martin Kováčech získal stříbrnou medaili v běhu na 1500 metrů. V judu obhájil loňskou stříbrnou medaili Václav Jašek v kategorii nad 100 kg. Ve smíšené soutěži golfistů vybojoval bronz Matyáš Sliwka, který se podílel také na celkovém vítězství družstva.

Jubilejní 20. ročník Českých akademických her (ČAH), který se konal od 15. do 22. června v Českých Budějovicích, uspořádala Jihočeská univerzita. Vítězství si z Českých Budějovic odváží Univerzita Karlova Praha, druhá byla Masarykova univerzita Brno a třetí místo obsadila Univerzita Palackého Olomouc.

Text: Mgr. Jiří Žídek, ITVS; Ing. Barbora Urbanovská, univerzitní redaktorka

Vloženo: 23. 6. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností