Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2022!

Evropské univerzitní hry 2022 budou letos v polské Lodži

Po výpadku EUG 2020, které se měly konat v srbském Bělehradě, ale kvůli pandemii Covidu-19 byly zrušeny, se opět univerzitní sportovci sejdou v Polsku.

Z VŠB-TUO se na start připravují stolní tenisté a judisté, jako kouč odjede do Lodže Mgr.Jiří Žídek z ITVS.
Stolní tenisté Jan Valenta, Tomáš Martinko a Aleš Rusnák by rádi navázali na úspěchy svých předchůdců, kteří v r.2018 v portugalské Coimbře zvítězili ve čtyřhře, vybojovali bronz ve dvouhře a 5.místo v družstvech. Extraligoví hráči Martinko s Rusnákem hráli skvěle na ČAH v Českých Budějovicích, Valenta reprezentoval ČR ve stejném termínu na mezinárodním turnaji v Chorvatsku.

V judu budou reprezentovat VŠB-TUO Matěj Silvestr (kat.do 100 kg) a Václav Jašek (kat.+100 kg), oba jsou zkušení borci a mají šanci na dobrý výsledek.

Držte našim sportovcům palce!

Vloženo: 24. 6. 2022
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu