Jiří Besta a Matyáš Šindler přivezli první medaile ze světových her

Studenti VŠB-TUO Jiří Besta a Matyáš Šindler přivezli první medaile ze světových her

Na letošních Světových hrách v americkém Birminghamu reprezentovali ČR také 2 studenti Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a vybojovali bronzové medaile ve florbale. Studenti FEI Bc. Jiří Besta a FMT Bc. Matyáš Šindler byli součástí reprezentačního florbalového týmu ČR a z turnaje se jim podařilo dovést historicky první medaili ze Světových her pro Český florbal.

Ve skupině se národní tým utkal s domácím týmem USA, který porazil přesvědčivě 13:1. Dalším soupeřem byl výběr Finska, kterému po vyrovnaném utkání podlehli 3:5. V posledním zápase skupiny vyzval národní tým výběr Kanady, se kterým se utkal poprvé v historii a zvítězil jednoznačně 17:0. Další částí turnaje bylo rovnou semifinále, ve kterém se utkali s reprezentací Švédska. V tomto semifinálovém utkání národní tým ČR bohužel neuspěl a prohrál 1:6. Následovalo tedy utkání o bronzové medaile proti Lotyšsku. Česká reprezentace si utkání pohlídala, a i přes vypjaté momenty v závěru zápasu, kde padla i červená karta, vybojovala premiérové bronzové medaile ze Světových her po výsledku 7:3.

Velký podíl měl na zisku medaile mimo naše současné studenty Jiřího Besty a Matyáše Šindlera také náš nedávný student Ing. Adam Delong, který zaznamenal 4 kanadské body za gól a 3 asistence.

Vloženo: 25. 8. 2022