V listopadu zasedala Vědecká rada VŠB-TUO

Při příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii se ve čtvrtek 10. listopadu uskutečnilo v Univerzitní Aule slavnostní zasedání Vědecké rady VŠB-TUO.

Po zahájení a projevu rektora VŠB-TUO, prof. RNDr. Václava Snášela, CSc., byla na programu inaugurace nového prorektora pro kvalitu a investiční výstavbu, prof. Ing. Radima Čajky, CSc.

Následně byli představeni noví docenti, kterým rektor VŠB-TUO předal jmenovací dekrety, a také proběhla slavnostní promoce absolventů doktorského studia.

Po hudebním vystoupení byli vyhlášeni:

• Nejlepší pedagogové

HGF: Ing. Rostislav Dandoš, Ph.D.

FMT: Ing. Pavel Klaus, Ph.D.

FS: Ing. Kristýna Sternadelová

EKF: Ing. Petr Lůžek

FEI: Ing. Jan Gaura, Ph.D.

FAST: RNDr. Petr Volný, Ph.D.

FBI: doc. Mgr. Ing. Radomír Ščurek, Ph.D.

Celkem bylo napříč univerzitou rozdáno témeř 6500 hlasů, které odevzdalo více než 2400 studentů bakalářského a magisterského studia.

• Nejlepší vědecko-výzkumní pracovníci

Nejlepší pracovník: prof. Ing. Miroslav Vozňák, Ph.D.

Aplikační výzkum: Ing. Jaroslav Frantík, Ph.D., Ing. Ondřej Němeček, Ph.D., Ing. Jan Najser, Ph.D. (CEET)

• Desítka nejlepších sportovců VŠB-TUO

Martin Kováčech

Student 3. ročníku EKF. Získal 2. místo na Mistrovství ČR mužů a žen. Zvítězil v mezistátním utkání ČR-Maďarsko-Polsko-Slovinsko. Obsadil 2. místo na Mistrovství ČR mužů a žen na dráze do 22 let- Z Akademických her přivezl 2. místo. Je účastníkem Mistrovství Evropy v krosu.

Barbora Saviola

Studentka 2. ročníku FEI. Získala 4. místo na Mistrovství Evropy. 5. – 6. místo na Canadacup. 4. místo Womens European cup Winners cup. Série o 3 místo v české extralize.

Matěj Silvestr

Student 3. ročníku EKF, specializace Sportovní management. Akademický mistr ČR (září 2021). Získal 2. místo na Mistrovství ČR. Účast European senior cup, European club Judo championship (ME družstev) a European University Games, kde získal 3. místo.

Eliška Malcharcziková

Studentka 2.ročníku FEI. Získala 1. místo na MČR do 20 a do 23 let. 18. místo na Mistrovství světa juniorek do 20 let a 15. místo na Mistrovství Evropy žen.

Bc. Markéta Ševčíková

Studentka 2. ročníku navazujícího studia EKF. Reprezentantka ČR, postup do osmifinále MS 2022, do čtvrtfinále na ME 2022, v sezoně 2021/22 Získala extraligový titul s Hodonínem, vybojovala 1.místo na EUG 2022 v Lodži s týmem OU.

Tomáš Martinko

Student 2.ročníku EKF. Širší výběr reprezentace ČR, hráč Extraligy, dvojnásobný vítěz ČAH 2022 – dvouhra, čtyřhra, bronzová medaile na EUG 2022 v Lodži s týmem VŠB-TUO.

Bc. Petr Fridrich

Student 1. ročníku navazujícího studia, fakulty FMT, na katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů, oboru Chemického a environmentálního inženýrství.  Je hráčem hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA.  Ke svému prvnímu extraligovému zápasu nastoupil v únoru 2019.  V Loňském roce už odehrál jako jediný hráč HC VÍTKOVICE RIDERA všech 56 utkání a svými výkony si řekl o pozvánku do reprezentace, kde nastoupil v utkáních na Euro Hockey Challenge proti Rakousku, Německu, Slovensku, v Ostravě na Českých hokejových hrách, kde český tým obsadil první místo.

Bc. Jiří Besta

Student 2.ročníku navazujícího studia FEI. Na prosincovém florbalovém Mistrovství světa 2021 v Helsinkách získal bronzovou medaili. Na letošních Světových hrách v americkém Birminghamu pomohl vybojovat bronzové medaile ve florbale. Právě reprezentuje Českou republiku na Mistrovství světa ve Švýcarsku.

Bc. Matyáš Šindler

Student 1.ročníku navazujícího studia FMT. Na prosincovém florbalovém Mistrovství světa 2021 v Helsinkách získal bronzovou medaili. Na letošních Světových hrách v americkém Birminghamu pomohl vybojovat bronzové medaile ve florbale. Právě reprezentuje Českou republiku na Mistrovství světa ve Švýcarsku.

Michaela Kubečková

Studentka 2.ročníku EKF.  Na loňském florbalovém Mistrovství světa 2021 ve švédské Uppsale pomohla vybojovat 4. místo. S týmem 1. SC TEMPISH Vítkovice získala v minulé sezóně bronzovou medaili.

• Nejlepší e-sportovec

Bc. Lukáš Majoros, FEI

Zasedání zakončilo předání výtěžku z univerzitního běhu Technika Run ve výši 20 781,-Kč, který putuje Lékařům bez hranic.

Text: redakce

Foto: AVS