Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

TOP 10 nejlepších sportovců VŠB-TUO: na slovíčko s Martinem Kováčechem

TOP 10 nejlepších sportovců VŠB-TUO: na slovíčko s Martinem Kováčechem
V letošním roce jsme opět pečlivě vybírali nejlepší sportovce z řad studentů naší univerzity. Ocenění nejlepších sportovců proběhlo na slavnostní Vědecké radě 10. 11. 2022.

Většina studentů je zapojena do projektu UNIS, který spadá pod VICTORIA VSC - Vysokoškolské sportovní centrum Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jako druhého jsme vyzpovídali Martina Kováčecha. 

Martin je student 3. ročníku Ekonomické fakulty a věnuje se atletice, konkrétně 3000 m překážek. Získal 2. místo na Mistrovství ČR mužů a žen. Zvítězil v mezistátním utkání ČR-Maďarsko-Polsko-Slovinsko. Obsadil 2. místo na Mistrovství ČR mužů a žen na dráze do 22 let- Z Akademických her přivezl 2. místo. Je účastníkem Mistrovství Evropy v krosu.

 

Co pro vás ocenění znamená?

Být zařazen zase po roce mezi 10 nejlepších sportovců naší univerzity je pro mě velká čest, a proto mě o to více mrzí, že jsem se bohužel z důvodu soustředění nemohl účastnit slavnostního vyhlášení v rámci vědecké rady. 

Od kolika let se svému sportu věnujete?

Atletice se aktivně věnuji od roku 2015, ale již v dřívějších letech jsem se účastnil mnoha školních a jiných veřejně přístupných závodů. 

Co považujete za svůj největší úspěch?

Tato otázka je lehce zavádějící, jelikož si vážím každého závodu, ze kterého odcházím spokojený. Kdybych však měl vybrat nějakou událost, tak by to byl nejspíše zisk prvního mistrovského titulu v roce 2016. 

Jak vám v tom, abyste se mohl sportu věnovat naplno, vychází vstříc univerzita?

Musím přiznat, že v tomto mi studium na naší vysoké škole naprosto vyhovuje, jsem ve 3. ročníku bakalářského studia a nejspíše i díky ISP se mi zatím naštěstí nestalo, že bych s nějakým z učitelů nedokázal vyjít. 

Text: redakce

Foto: Tomáš Sláma; Martin Kováčech 

Vloženo: 13. 12. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět