Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

TOP 10 nejlepších sportovců VŠB-TUO: na slovíčko s Matějem Silvestrem

TOP 10 nejlepších sportovců VŠB-TUO: na slovíčko s Matějem Silvestrem
V letošním roce jsme opět pečlivě vybírali nejlepší sportovce z řad studentů naší univerzity. Ocenění nejlepších sportovců proběhlo na slavnostní Vědecké radě 10. 11. 2022.

Většina studentů je zapojena do projektu UNIS, který spadá pod VICTORIA VSC - Vysokoškolské sportovní centrum Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jako třetího jsme vyzpovídali Matěje Silvestra. 

Matěj Silvestr je studentem 3. ročníku specializace Sportovní management na Ekonomické fakultě VŠB-TUO. Věnuje se judu: je Akademický mistr ČR (září 2021). Získal 2. místo na Mistrovství ČR. Účast European senior cup, European club Judo championship (ME družstev) a European University Games, kde získal 3. místo.

 

Co pro vás ocenění znamená? 

Ocenění pro mě znamená uznání mých dosažených výsledků ve sportu, kterému věnuji veškerý svůj volný čas. Je pro mě uznáním o to významnějším, že jsem byl v silné konkurenci sportovců VŠB-TUO vybrán již druhým rokem.  

Od kolika let se svému sportu věnujete? 

S judem jsem začal ve svých devíti letech a od této doby se mu intenzivně věnuji.  

Co považujete za svůj největší úspěch? 

Tento rok jsem se stal mistrem České republiky, vybojoval jsem druhé místo na Evropském poháru mužů v Dubrovníku, zúčastnil jsem se Mistrovství Evropy do 23 let a s reprezentačním výběrem obsadil sedmé místo na Mistrovství Evropy smíšených týmů. Tato sezóna byla doposud nejúspěšnější v mé kariéře. Mými největšími úspěchy jsou výše zmíněné výsledky.  

Jak vám v tom, abyste se mohl sportu věnovat naplno, vychází vstříc univerzita? 

Univerzita své studenty-sportovce významně podporuje. Jedná se o podporu jak finanční prostřednictvím projektu UNIS, tak při organizaci studia. Velice si vážím vstřícného přístupu Ekonomické fakulty, díky kterému zvládám skloubit studium a vrcholový sport. 

Text: redakce 

Foto: Tomáš Sláma; Matěj Silvestr  

Vloženo: 20. 12. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět