TOP 10 nejlepších sportovců VŠB-TUO: na slovíčko s Barborou Saviolou

V letošním roce jsme opět pečlivě vybírali nejlepší sportovce z řad studentů naší univerzity. Ocenění nejlepších sportovců proběhlo na slavnostní Vědecké radě 10. 11. 2022.

Většina studentů je zapojena do projektu UNIS, který spadá pod VICTORIA VSC - Vysokoškolské sportovní centrum Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Dnes si představíme Barboru Saviolu.

Barbora Saviola je studentkou 2. ročníku Fakulty elektrotechniky a informatiky. Věnuje se softbalu. Získala 4. místo na Mistrovství Evropy. 5. – 6. místo na Canadacup. 4. místo Womens European cup Winners cup. Série o 3. místo v české extralize.

Co pro vás ocenění znamená?

Získat toto ocenění je příjemná odměna za odvedenou práci, ale až tak velkou hodnotu pro mě nemá. Radši hledám výsledky na hřišti kolem něj a v předávání svých zkušeností začínajícím dětem.

Od kolika let se svému sportu věnujete?

Se softbalem jsem začala ve škole, ve druhé třídě, v kroužku díky mému třídnímu učiteli, který jej vedl. Tam k nám přišli na nábory trenéři z Arrows Ostrava a vzali mě sebou. Příští rok teda budu začínat svou patnáctou sezónu.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Za svůj osobní úspěch považuju možnost získávat zkušenosti a stabilně hrát dva roky na college v Texasu. Jako týmový potom postup do extraligy s domácím klubem (druhé a třetí místo v prvních dvou sezónách v nejvyšší lize v ČR) a výsledky národního týmu na ME.

Jak vám v tom, abyste se mohl sportu věnovat naplno, vychází vstříc univerzita?

Univerzita mi dala možnost získat individuální plán a být zapojen do stipendijního programu.

Text: redakce

Foto: Tomáš Sláma, Barbora Saviola