Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studenti VŠB-TUO se představili na florbalovém Mistrovství světa 2022

Studenti VŠB-TUO se představili na florbalovém Mistrovství světa 2022
Na letošním mistrovství světa ve florbale ve švýcarském Curychu a Winterthuru se představilo pět studentů VŠB-TUO, což je rekordní číslo.

Za český národní tým nastoupili Bc. Jiří Besta a Bc. Matyáš Šindler, kteří jsou také dlouholetí reprezentanti naší univerzity a jsou zařazeni do projektu UNIS. Za sousední Slovensko nastoupili další studenti VŠB-TUO: Šimon Hatala, Jakub Košarišťan a Michal Pažák, který byl dokonce kapitánem týmu.

Česko i Slovensko dokázalo postoupit z 2. místa ve skupině až do čtvrtfinále, kde se jejich cesty střetly. Vyrovnané utkání nakonec ovládli Češi, kteří vyhráli 9:4 a postoupili do semifinále. V semifinále se národní tým utkal s domácím týmem Švýcarska, který na domácím mistrovství toužil prolomit finálové brány. Utkání skončilo až překvapivě jednoznačným výsledkem 11:3 pro Čechy, kteří po fantastickém výkonu podruhé v historii postoupili do finále a tam je čekal výběr Švédska. Ve finálovém utkání si bohužel švédský tým rychle vypracoval náskok a zbytek utkání měl pevně pod kontrolou a zvítězil 9:3. Naši 3 studenti v týmu Slovenska obhájili z minulého MS a konečném pořadí skončili na 7. místě. 

„Všem uvedeným hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci svých zemí i naší univerzity a přejeme hodně štěstí ve sportovní kariéře i studiu,“ uvedl vedoucí ITVS a zároveň jejich trenér v rámci florbalového týmu VŠB-TUO Roman Vala.

Vloženo: 30. 11. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět