Dobrou_noc_vsb: Každá škola by měla mít svůj spací koutek na Instagramu

V průběhu září vznikl na Instagramu profil dobrou_noc_vsb, kde jeho správce zveřejňuje fotky spících studentů a studentek. A protože i nás profil zaujal, rozhodli jsme se vyzpovídat právě jeho správce, studenta FEI Štěpána.

Co vám bylo inspirací při tvorbě profilu?

Abych byl upřímný, inspirací mi byla adaptace této myšlenky, avšak na sousední škole VUT Brno. Myslím si, že každá škola by měla mít svůj spací koutek na Instagramu.

Setkával jste se často se spícími spolužáky v hodinách? Kolikrát týdně vám fotky chodí?

Obrázky chodí každý téměř každý den, někdy i častěji, a protože sdílím jednu fotografii denně, tak mám zásobu na dva týdny dopředu :-D

Posílají obrázky více kluci, nebo holky?

Rozhodně více kluci, i samotné oběti jsou častěji kluci. Nevím, čím si to vysvětlit, asi jen že holky jsou slušnější? (smích)

Kolik takových fotek jste obdržel po hokejovém derby?

Po hokejovém derby jsem obdržel snad jednu fotografii.

Máte přes 500 sledujících. Těší vás, že profil roste a je u studentů populární?

Prvních pár dní se profil rozjížděl pomalu, ale teď už má řekněme životaschopnou základnu a já věřím, že se z toho stane taková tradice. Myslím něco ve smyslu: hele, já jsem na dobrou_noc_vsb. Každopádně radost mám, na soukromém profilu jsem se na takové číslo dostával 8 let :-D.

Plánujete i tematické fotky? Třeba právě po akcích, jako je Ostravské hokejové derby nebo Majáles Ostrava?

Tematické by byly super, ale jelikož ty fotky nefotím, je na studentech, co mi pošlou a kdy budou usínat :-D.

Kolik času vám správa profilu zabere?

Zabere mi to asi 10 minut denně, v podstatě jde jen o to přijmout nové žádosti o zprávy, hezky poděkovat, vymyslet nějaký popisek k fotce a nahrát ji na profil.

Prozraďte nám něco o sobě.

Nemám moc co bych toho řekl, jsem absolventem FEI, a zároveň doktorandem, takže můžu porovnat z pozice usínajícího studenta, tak vyučujícího učitele. A je jasné, která z těchto rolí je příjemnější. A taky jsem zachycen na tomto profilu.

Co byste doporučil studentům, které na přednáškách bere spaní?

Nejlepší bude asi chodit spát dřív (nehrát, nepařit, nepracovat dlouho do noci), vyvarovat se hodinám na 7:15 a obrnit se v zimním období, kdy jakmile padne tma v 16 hodin, je někdy těžké udržet oči na pozdějších hodinách.

Text: redakce

Foto: ilustrační