Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2024!

Ohlédnutí za Dny otevřených dveří

VŠB – Technická univerzita Ostrava v pátek 27. a v sobotu 28. ledna otevřela dveře zájemcům o studium. Ti se mohli seznámit s technickými, ekonomickými a přírodovědnými studijními programy i studentským životem na největší univerzitě v Moravskoslezském kraji.

Dny otevřených dveří oficiálně začaly v 9 hodin ráno, zájemci ale přicházeli mnohem dřív. V pátek dorazily školní kolektivy, sobota patřila jednotlivcům s rodiči. Zájem byl o přednášky jednotlivých fakult i exkurze na dílny a do laboratoří, například do dílen Formula TU Ostrava, StudentCar nebo na CPIT TL3.

V aule se návštěvníkům představily Hornicko-geologická fakulta, Fakulta materiálově-technologická a Fakulta strojní. Spousta zájemců pak zamířila do vedlejší budovy, na Fakultu elektrotechniky a informatiky. Univerzitní minibusy přepravily středoškoláky i na budovy mimo porubský kampus: Ekonomickou fakultu, Fakultu stavební a Fakultu bezpečnostního inženýrství. Na zvídavé dotazy uchazečů o studium, které se týkaly přijímacích zkoušek, uplatnění nebo studia v zahraničí či možností sportovního vyžití, odpovídali naši studenti.

Další fotografie najdete zde

Pokud jste bohužel Dny otevřených dveří na VŠB-TUO nestihli, nezoufejte. Univerzita připravuje řadu dalších akcí, kde se s možnostmi studia můžete seznámit. Jednou z nich je akce Prázdniny na univerzitě, která proběhne už tento pátek, 3. února. Těšit se můžete na nabitý program v našich laboratořích. Akce je určena nejen dětem z prvního a druhého stupně základních škol, ale také středoškolákům. Vše potřebné najdete na webu www.zlepsisitechniku.cz. Ve stejný den se koná i akce Vysokoškolákem na zkoušku, která je určena všem maturantům, jež zajímá život na vysoké škole. Tuto akci pořádá Fakulta materiálově-technologická. Vybírat si můžete z těchto témat: energie, nanomateriály, slévárenství. Na 16. února a 16. března pak připravujeme Prohlídky kampusu VŠB-TUO, během níž se nejen seznámíte se studentským životem a studijními programy, ale i se samotným kampusem. Nenechte si to ujít!

Vloženo: 30. 1. 2023