Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

Jak se stát odborníkem na superpočítače? Přihlaste se do magisterského studijního programu EUMASTER4HPC

Jste student či absolvent bakalářského studia a zajímáte se o informatiku a superpočítače? Pak pro vás máme zajímavou nabídku celoevropského magisterského programu European Master for High Performance Computing, zkráceně EUMaster4HPC.

Co vám tento studijní program přinese?

• Vzdělání v oblasti využití, rozvoje a provozu současné i budoucí generace superpočítačů. → 2 magisterské tituly za 2 roky
  • Možnost žít a studovat v různých evropských městech. Čeká vás i super letní škola a workshopy pokrývající různý témata rychle se rozvíjejícího oboru vysoce výkonného počítání (HPC, High Performance Computing).
  • Vzdělávat vás budou nejlepší evropští odborníci v HPC.
  • Studovat začnete na podzim 2023.
  • Přihlásit se mohou i čeští studenti.
  • V nabídce univerzit jsou lucemburská, španělská, italská, německá, francouzská, bulharská, švýcarská a švédská. První rok se budete vzdělávat na jedné univerzitě a druhý na další dle vámi vybrané specializace.

Studijní plán inovativního magisterského studijního programu EUMaster4HPC:

→ 12 měsíců základních kurzů

→ 6 měsíců specializace

→ 6měsíční stáž

+  letní škola, workshopy, stipendium

Otevřete si dveře do světa superpočítání, podívejte se na program EUMaster4HPC a přihlaste se.

Přihlášky do magisterského programu EuMaster4HPC můžete podávat v různých etapách:

od 1. prosince 2022 do 14. prosince 2022;

od 16. prosince 2022 do 28. února 2023;

od 3. března 2023 do 14. dubna 2023.

Video o programu zde.

Vloženo: 30. 1. 2023